banner165

Yangından 5 gün sonra hayatını kaybetti

Gazipaşa'da cumartesi günü 3 katlı evin giriş katında elektrikli sobadan çıktığı değerlendirilen yangında, yaralanan Hakkı Uçan (61) tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Yangından 5 gün sonra hayatını kaybetti

Yangın, cumartesi saat 22.30 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi'ndeki 3 katlı evin giriş katında çıktı. Elektrikli sobadan çıktığı düşünülen yangın Hakkı Uçan'ın yatağının alev almasıyla başladı. Çevredekiler, pencereden çıkan alev ve dumanları görerek sağlık ekiplerine haber verdi. Evde mahsur kalan Hakkı Uçan için komşuları ve mahalleli seferber oldu. Olay yerine Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Gazipaşa itfaiye birimi, sağlık ekipleri ve polis sevk edildi. İtfaiye erleri alevler ve yoğun dumanda mahsur kalan Hakkı Uçan'ı kısa sürede vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanmış olarak çıkardı. Uçan, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye götürüldü. İtfaiye ekipleri alevleri yaklaşık 30 dakikalık müdahale sonrası söndürdü. İtfaiye alev ve dumandan etkilenen 2 yavru kediyi kurtardı. Kedilere itfaiye ekibi su verdi, bakımını yaptı. 
ALANYA'DAN SONRA KOCAELİ'NDE SEVK EDİLDİ
Vücudundaki yanık nedeniyle Alanya'ya sonrasında da Kocaeli'deki bir hasteneye sevk edilen Uçan, dün yaşamını yitirdi. Uçan'ın cenazesi Çakmak Mezarlığı'nda defnedildi. Belediyenin veteriner kliniğinde bakımı yapılan yavru kedilerin, tedavi sonrası sahiplendirileceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169