Yangın, saat 11.15 sırasında Muratpaşa ilçesi Etiler Mahallesi 867. Sokak üzerindeki 3 katlı apartmanın son kat dairesinde çıktı. Neriman Soyuşel, eltisi Nurcan Soyuşel ve 3 çocuğun bulunduğu daireyi bir anda yoğun siyah dumanlar kapladı. Binadan dumanların yükseldiğini görenler, durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarla bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Güçlükle daireden dışarı çıkan Soyuşel ailesi, koridoru duman kaplaması nedeniyle kendilerini çatıya attı. Çatıda duman altındaki aileyi gören vatandaşlar, kendi imkanlarıyla aileyi tahliye etmeyi başardı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye, yangını büyümeden ve diğer dairelere sıçramadan söndürdü. Bahçede ayakkabısız ve yüzlerinde is bulunan çocukların büyük korku yaşadığı görüldü. Gözleri dolan Neriman Soyuşel ve eltisini yakınları telkin etti. Ailenin çatıda duman altında kaldığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Yangının elektrik kontağından çıktığı ihtimali üzerinde duruluyor.
"Kapıyı açtım, alev sarmıştı"
Yangına evde yakalanan Neriman Soyuşel, "Biz evdeydik ama yatak odasında değil, salondaydık. Duman kokusuna kapıyı açtım. Açar açmaz odayı alevler sarmıştı. 3 çocuk, evde beş kişiydik. Önce dama çıktık, sonra aşağı indik. Çocuklarım çok korktu" dedi.
Suriye uyruklu Malik Abdülaziz ise, "Karşıda inşaatta malzeme indiriyordum. Baktım duman var. Hemen itfaiyeyi aradım. Binaya çıktım çocuk varlar, hemen aşağı indirdim" diye konuştu.
Yangından son anda kurtuldular
Antalya’da bir apartmanın 3. kat dairesinde çıkan yangında 3aü çocuk 5 kişi çatıya atlayarak kurtuldular.
Muhabir: Bedia UYAR
Trend Haberler
![Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-21-at-104423.jpeg)
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
![Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/thumbs-b-c-948210132b524fc7f821d4a980eb3c07-2.webp)
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
![Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/oto-yikama.jpg)
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
![Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/konut.jpg)
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
![Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-22-at-161709.jpeg)
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
![Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-gorsel-2024-07-21-saat-155124-01f9e324.jpg)
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor