banner84

Yurt olayına Alanya Kaymakamlığı'ndan açıklama

Alanya’da üniversite öğrencilerinin kaldığı apartta, otel sahibinin kız öğrencilerin odasına izinsiz girerek onları sürekli kovmakla tehdit ettiği iddia edildi

Burcu MUTLU

Alanya’da Tosmur’da bir apart otelde kalan öğrencilerin paylaştığı video şehrin gündemini karıştırdı. İddiaya göre apartın sahibi orada kalan kız öğrencilerin odasına izinsiz girerek onlara bağırıyor ve Mart ayından beri orada kalmadıkları halde Nisan ve Mayıs aylarının da ücretini istiyor. Videoda görüldüğü üzere onlara sık sık bağırdığı iddia edilen apart sahibinin “Burası benim girerim” şeklindeki ifadelerle öğrencileri rahatsız etmekten çekinmediği görülüyor.

BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

Tosmur’daki apart yurt olayına belediye müdahale etti. Alanya Belediyesi Zabıta ekipleri, öğrencilerin odasına zorla girerek onlara hakaret ettiği iddia edilen yurtta kontrollerde bulundu. Yurda nasıl bir ceza verileceğine ise Encümen'de karar verilecek.

DAHA ÖNCE DE KARAKOLLUK OLMUŞLAR

Alanya’daki öğrenci yurdu apart otelde yaşananlar Polis ve Zabıtayı harekete geçirdi. Daha önceden çekildiği anlaşılan video görüntülerinin sosyal medyaya atılması ile birlikte Zabıta otele giderek inceleme yaptı. Kapalı olduğu anlaşılan apart otelde öğrenci olmadığı görüldü. Ekipler tesisin evraklarını inceledi. Öte yandan görüntülere yansıyan olayla ilgili daha önce öğrenciler ve apart sahibinin karakolluk olduğu da ortaya çıktı. Otel sahibinin, otelde hayvan besledikleri, dışarıdan ziyaretçi kabul ettikleri iddiasıyla öğrencilerin odasına girmesinden sonra çıkan tartışmanın otelde bittiği, öğrencilerin önce şikayetçi olup sonra Cumhuriyet Karakolu’nda karşılıklı uzlaşma tutanağı imzaladıkları öğrenildi.

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA GELDİ

Alanya’daki bir öğrenci yurdunda, Mart ayında çekildiği belirtilen video ve yaşanan olayla ilgili Alanya Kaymakamlığı da yazılı bir açıklama yaptı. Kaymakam Mustafa Harputlu, Olayın 08 Mart 2020 tarihinde Tosmur Mahallesinde faaliyet gösteren S. B. adlı yurtta meydana geldiğini belirtti. Açıklamada yurtta konaklayan S.A. K.D. ve İ.B. isimli şahısların yurt görevlisi O.A. ve yurt sahibi İ.A. ile aralarında tartışma yaşandığı, Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğine giden tarafların birbirlerinden davacı ve şikayetçi olmak istediklerini ancak, daha sonra kendi aralarında konuşarak birbirlerini yanlış anladıklarını, birbirlerinden davacı ve şikayetçi olmadıklarına dair tutanak tanzim edildiğini bildirildi. Yurdun halen koronavirüs tedbirleri çerçevesinde kapalı olduğu, içerisinde öğrenci bulunmadığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 16:24
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107