banner84

Zabıta göz açtırmıyor

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yayaların yollarını işgal eden sürücülere dönük tutanak tanzim ediyor.

Zabıta göz açtırmıyor

Alanya Belediyesi zabıta ekipleri, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddelerdeki kaldırım ve yaya yollarlını işgal eden esnafa yönelik operasyon düzenledi. Ekipler kaldırımı işgal eden kafe, restoran gibi iş yerlerinin yol üzerinde bulunan masaları, reklam tabelalarını kaldırırken, kaldırımlara park ederek yaya yolunu kapatan araçların fotoğraflarını çekerek cezai işlem uyguladılar.
İlk olarak büyük caddelerden başlayan operasyonu, polis desteğinde yürüten Alanya Belediyesi zabıta ekipleri cadde üzerinde gerçekleştirdiği operasyonda yaya yolu üzerinde eşyalarını sergileyen esnafı tek tek uyardı. Daha sonra ara caddelere ve trafiğin yoğun olduğu caddelerde çalışmalarını yürüten görevliler, iş yerlerine ayrılan alan dışına konulan sandalye, masa ve reklam tabelalarını da alarak kamyonlara yükledi.

Zabıta ekipleri caddelerde kaldırım üzerine park edilmiş araçların plakalarını not alarak fotoğraflarını çekti. Araçların başında bulunan vatandaşlara bir daha park kaldırım üzerine park edilmemesi konusunda uyarılarda bulundu. Kaldırım üzerinde yayaların geçişlerini engelleyen araçlara da cezai işlem uygulandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2015, 08:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
A. K. A
A. K. A - 6 yıl Önce

Bence Alanya Zabıtası işi iyi idare ediyor. 10 gündür inşaat yasağı olduğu halde yanıbaşımızdaki inşaat aynı hızda devam ediyor. Binlerce lira harcayıp tatile geldik ama inşaat gürültüsünden çok yorulduk. Yollarda yürümek cesaret işi. 26 yıldır düzenli geldiğim Alanya artık o eski Alanya değil. Evet bende artık sizi kaderinize emanet edeceğim. Gelecekte ben ve ailem burayı tercih etmeyeceğiz.

SIRADAKİ HABER

banner107