banner129

Ay-yıldız

Bilenler bilir bendenizin Alanya'ya gelişi Bakü'den başlamış . İki deniz , biri birine benzeyen iki şehrin sakiniyim aslında . Orada burayı ,burada da orayı özlerim  hep . Bizim de kaderimiz böyle işte . 
  Son on gündür ne yerdeyiz ne gökte . Yaşanan düşman saldırısında kaç yiğit can verdi yine . Kaç ev, kaç aile feryat etti . Halk sokaklara sığamadı . Haksızlığa karşı , düşmana karşı tek yürek oldu. Biz de vatandan uzakta olanlar yine heyecanla ,üzüntüyle dinledik ,izledik olanı ,biteni .
  İlk destek her zamanki gibi öz dediğimiz ,kardeş diye çağırdığımız Türkiye'den geldi . Şehrimizin gururu Mevlüt Çavuşoğlu ilk destek verenlerden . Aklıma Enver Paşa ,Nuri Paşa ve silah arkadaşları geldi . 1918 olaylarında bizim için canından geçen 1130 şehidimizi rahmetle anıyorum.  Bizler unutmadık , yardım eden kardeşi , yardım ettiğimiz ve  sonrasında nankörlük yapan düşmanı . Bakü ,Azerbaycan sonsuza kadar minnettar Kafkas İslam Ordusu'na . Ruhları şad olsun . "Çırpınırdın Karadeniz " bir teşekkürdür onlara . Bir çoğunuz bilmez , türk askerlerinin mezarlarını Azerbyacanda canı pahasına koruyan kardeşlerinin olduğunu . Yolunuz birgün Bakü'ye düşerse şehitliği mutlaka ziyaret edin derim. 
  Can Azerbaycan diyorsunuz ya , belki en güzel sesleniştir ülkeme . Can Türkiye  de geçtiğimiz hafta yedi şehit verdi . Bir millet ,iki devlet çok gözyaşı döktü , ama gururla ve onurla . Elbet hesabı sorulur , hiçbir haksızlık sonsuza kadar sürmez . Eminim Ay-yıldızlı bayraklarımız her daim semalarda dalgalanacaktır!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arife Aliyeva
Arife Aliyeva - 2 hafta Önce

Bir millet iki devlet. Teşekkürler.

Elnur Abdiyev
Elnur Abdiyev - 2 hafta Önce

Qürurla ocudum

Pasha
Pasha - 2 hafta Önce

Cok guzel soylediniz

Pasajeva Metanet
Pasajeva Metanet - 2 hafta Önce

Düşmənlərimiz çatlasın İnşaAllah/
Yaşasın Azərbaycan

banner107

banner134