banner84

Azerbaycan Tezkeresi

Cumhurbaşkanlığının Azerbaycan’a asker gönderilmesine ilişkin Tezkeresini TBMM kabul etti. AKP, MHP, CHP ve İYİ partinin oy birliği ile kabul ettiği bu Tezkere hem Azerbaycan’ı hem onu seven herkesi çok mutlu etti. HDP dışında diğer partilerin tam oy vermesi gerçekten çok güzel. HDP ise yine şaşırtmadı.
İçimden ‘’Yol verin, Nuri Paşa’nın torunları geliyor ‘’ demek geçti. Bakü Fatihi Nuri Paşa’yı rahmet ve minnetle anmak istiyorum. 1918 yılında Bakü katliamı zamanı inanılmaz bir hızla yardıma yetişen Paşa'mızı ve Kafkas İslam Ordusu'nu hiç unutmadık. Bir gün yolunuz Bakü’ye düşerse Şehitliği ziyaret edin derim. Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi burada da kardeşlik destan yazdı. Sovyet Rusya’sı bu olayı tarihe gömmek için zamanında çok uğraştı ama başaramadı.
Şimdi Rusya’nın samimiyetine inanmayan herkes biraz rahat bir nefes alacak. Zaferimize gölge düşürmek isteyen zalim düşman manen bir daha yenilgiye uğrayacak. Akıllarından yeni Hocalı senaryosu yazmaya başlayanlar bir kez daha düşünecek!
Türk askerler bir yıl süreyle belirli noktalarda görev alacak. Bu süre biraz kısa gibi görünse de eminim mesele uzamadan da sonuca bağlanacak. Bir milyona yakın yerinden edilmiş Azerbaycanlı var, onların evlerine sağ salim dönmesi zafer kutlaması olacak.
Rusya elini Ermenistan’ın üzerinden hiç çekmeyecek. Ermeniler ne kadar onlara sitem,hakaret etseler bile. Rusya bölgede egemenliğini sergilemeyi çok sevse de artık anlaması gereken bir şey var. Ne Türkiye eski Türkiye’dir ne de Azerbaycan Sovyet’ten yeni kopmuş , ekmek sırasında bekleyen Azerbaycan’dır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliyeva
Aliyeva - 2 hafta Önce

Yüreğine sağlık Humay. Nuri Paşa bizim kahramanımız. Nuri Paşamızın torunlatı hoş gelib sefa getirir.

banner107