banner165

Belediyenin prangaları…

Alanya Belediye Başkanı seçildiğinden bu yana Adem Murat Yücel'in projelerini konuşuyor, bazen eleştiriyor bazen de alkışlıyoruz. 
Ama her ne şart altında olursa olsun hizmet yapma gayretini her kesim takdirle karşılıyor, saygı duyuyor. 
Partisinin üretken belediyecilik vizyonuna uygun şekilde çalışkan, vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile Sayın Yücel, önümüzdeki seçim dönemlerinin de en gözde adayı olma sıfatını koruyor.
Son dönemde ise belediyeye karşı açılan davalar, Alanya Belediyesi hizmetlerini ya da halkın beklentilerini gölgede bırakacak şekilde kamuoyunda yer tutmaya başladı. 
Açılan davalar KOP ve DOP payları olarak imar planları ile kamu hizmetine tahsis edilen alanlara dayanıyor. 
Davaya konu yerlere baktığımızda Demirtaş’ta spor tesisleri, Çıplaklı’da cami alanı, Tepe Mahallesi’nde okul alanı olduğunu görüyoruz. 
Alanya’da bulunan okulların, camilerin çoğu Alanyalı yardımseverler tarafından yapılmışken 5 metrekare ile 50 metrekare arasında değişebilen imar kesintilerinden gelecek paraya arsa sahiplerinin ihtiyacı olmdığını tüm Alanya çok iyi biliyor. 
Yapılan okullarda ise eğitim seviyesi ile Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ülke çapında takdir toplayan başarılara imza atıyor. 
Ekonomik durumu olmayan ailelerin çocukları daha güzel bir gelecek için, hem ülkemize hem de Alanya’mıza hizmet etmek için en iyi şekilde yetiştiriliyor. 
Alanya’nın hayırsever halkı çok daha büyük hayırları elbirliği ile yapmış, kendi kendine yetebilen ekonomik ve sosyal yapısı ile 5-10 metrekare gibi ihtiyaç harici alanları Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülük gibi tahsise konu kamu kurumuna teslim edebilecekken halkın aydınlatılmasında Başkan Yücel ve MHP İlçe Teşkilatı dışında insiyatif alan yok gibi görünüyor. 
Açılan davalar belediyeye karşı olması yanında ödenecek kamulaştırma bedelleri de Alanya’nın geleceğinden gidecek. 
Davalar sonunda ödenmesi öngörülen milyon liralar Alanya’da yapılabilecek bir çok proje maliyetinin üzerinde. 
Ülkemizde yargılamaların yıllar sürdüğünü göz önüne alırsak belediyeye karşı açılan davaların Alanya Belediyesi’ne aday olmayı düşünen herkesin gündeminde olması gerektiğini düşünüyorum. 
Açılan davaların çoğu henüz karar aşamasında bile değil. 
Antalya ve Ankara’da itiraz süreçlerini düşündüğümüzde kamulaştırma davaları borçlarının önümüzdeki dönemi de bekliyor olacağı su götürmez bir gerçek.  
Ayağında prangaları olan, kamulaştırma davaları yüzünden borç yükü altındaki belediyeye kim aday olursa olsun bulunacağı vaadlerin gerçekliği olmaz.
Ancak kamuoyuna baktığımızda muhalefet uğruna kamu menfaatinin yok sayıldığını, davaların siyaseten kullanılmak üzere alkışlandığını ve hatta desteklendiğini üzülerek görüyoruz. 
Siyasi hedefi olanların ya da muhalefet partilerinin öngörüsüz bir siyasetle Başkan Yücel'in yıpranmasını umarak günü birlik hesaplarla hareket ettiğine şahit oluyoruz. 
Yücel, şahsi bir sorunu olmamasına rağmen tek başına rant gruplarının hedefi oluyor, kamunun menfaatini tek başına korumaya çalışıyor. 
MHP İlçe Teşkilatı dışında kamuoyu desteği yok. 
İttifaktan ses çıkmıyor. 
Muhalefet namzet olduğu şehrin geleceğine, kamu menfaatine sahip çıkmıyor. 
Günü birlik küçük siyasi hesaplarla herkes Alanya’nın geleceğinin imar planları kesintileri ile ayrılan 5-10 metre karelik taşınmazların bedeli olarak şahıslara ödenmesini bekliyor. 
Bilinmelidir ki Alanya Belediyesi’nin ayağındaki bu prangalar aslında Alanya’nın geleceğine vurulmuştur. 
Her şey bittiğinde hatırlanacak olan Alanya’nın geleceğine sahip çıkmayan siyasilerin ve bürokratların sessizliği olacaktır. 
Tarih yazamayabilirsiniz ama, tarih sizin sözlerinizi ve sustuklarınızı yazmaya devam ediyor.
 

YORUM EKLE

banner107

banner169