banner84

Beraberlik hakkımızdı

Süper Lig'in 9. haftasında Alanyaspor, Göztepe deplasmanından bir puanla döndü. Beraberlik ihtimali en az seviye olan bir maç berabere tamamlandı. Göztepe bidiğiniz gibi uzun yıllar sonra döndüğü Süper Lig'in ilk 8 haftasında çok iyi performans göstermiş ve zirve yarışının içerisinde bulunuyordu. Ligin en cesur futbolunu oynayan Alanya, bence Süper Lig'in en sempatik ve izlemesi zevkli maçlar çıkaran bir takım. 
Maç ev sahibi ekibin seyirci baskısı altında başladı ve böyle oynandı. Taraftar Alanyasporlu futboluları baskı altına alamadı ama hakem Fırat Aydunus bu baskıya boyun eğdi. Alanyaspor'a kolay kart çıkaran Aydunus, aynı faullerde Göztepe'ye kart çıkarmadı. Ayrıca iki pozisyonda Alanyasporlu futbolcular penaltı bekledi. Bence birisi vücudundan sektiği için penaltı değil. Ancak ilk beklentideki pozisyonda dirseğini vücuduna yapıştırmış olsada kolunu kullandığı için bal gibi penaltıydı bu pozisyon. Stadın fiziki durumu Göztepe için muhteşem ancak rakipler için hiçde iyi değil. Taraftar tribünden değilde yedek kulübesindeki Teknik Direktöre Tokat atabilecek kadar yakın olması hiç iyi değil... Önümüzde daha çok maç var. Olası gergin maçlarda büyük sıkıntılar yaratacaktır. 
Alanyaspor savunmada ki ve orta sahadaki eksikliği devre arasında giderilmeli. Bunu Yönetim de teknik heyette görüyordur zaten. Eminim şimdiden savunma ve orta sahaya takviye için iyi oyunculara ihtiyacımız var. 3 tane 4 tane transfer yapmayalım, devre arası için ayırdığımız transfer bütçesini 4' bölmek yerine 2'ye bölelim daha iyi adamlar alalım. Savunma ve orta sahaya iyi oyuncularla takviye yapabilirsek, ligi kimsenin ummadığı yerde bitirebiliriz. Hatta sezon başında ki iddiam devam ediyor. Alanyaspor UEFA kupasına gider ve tarihine bir ilk daha yazdırır. Bu arada Beşiktaş'ı yenersek kimse şaşırmasın.
YORUM EKLE

banner107

banner169