banner165

Betonkent Alanya

Coğrafi yapısı nedeniyle deniz ile dağ arasına sıkışıp kalan Alanya, ekonomik ömrünü tamamlamış çürük binalarla dolu yaşlı şehir haline gelmiş, bir beton kent oldu. Bu yaşlı "kentsel dönüşüm" adıyla betonlaşmaya son hızıyla devam ediyor. Bence resmen katlediliyor. Tüm olumsuzluklara rağmen masmavi denizi ve yemyeşil çam ormanlarıyla benim güzel Alanyam yine de dünyanın en güzel yeri...
Şehir merkezinde halkın rahat nefes alabileceği üç büyük arsa, son 5 yıl içinde bu yönetim tarafından betonlaştırıldı. Cuma pazarı ve DEMAŞ arazisi AVM tarzı proje ile Cumhuriyet Mahallesi'ndeki 18 dönüm arsa da belediye sarayı projesiyle betonlaştırıldı. Alanya, altyapısı üst yapısı hazır olmadan bir kaç iş makinesi uğruna 1+1 çöplüğüne çevrildi, "betonkent" oldu.
Yazık! Hem de çok yazık...
MİLLETİN BAHÇESİNE KİM ENGEL OLUYOR
1 yıl önce Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, bana göre Cumhuriyet tarihinin en büyük müjdesini veriyor "Karayolları arazisine millet bahçesi yapılacak" diyordu. Üstelik bakanlık yapıp Alanya Belediyesi'ne teslim edecekti milletin bahçesini... Aradan 1 yıl geçti. Hiç bir şey yapılmadı. "Ne oldu milletin bahçesine?" diye sorduk bir önceki yazımda... AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, ittifaka zarar veririm düşüncesiyle kılı kırk yararak bir açıklama göndermiş. Kısaca Toklu diyor ki; Karayolları'nın araziyi boşaltabilmesi için Alanya Belediyesi Mahmutlar'da mülkiyeti hazineye ait bir arazide imar çalışması yapıp arazi takası yapılacaktı. Takas olmadığı için de millet bahçesi yapılamadı.
Peki siz Cumhur ittifakının iki ortağı değil misiniz? Kafa kafaya verip neden yapmadınız? Demek ki AK Parti MHP'den oluşan Cumhur ittifakının Alanya'da mayası tutmamış.. Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun olaya el atıp millete müjdesini verdiği "Millet Bahçesi" projesine hayata geçirmek için gerekli adımları atmalıdır. Belli ki birileri Sayın Çavuşoğlu'nun projesine ayakbağı olmaya çalışıyor. 
Son söz olarak da ben buradan Millet Bahçesi'nin yapımında yaşanan gecikme hakkında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in söyleyeceği bir kaç şey olduğunu düşünüyor kendisini kamuoyunu bilgilendirmeye davet ediyorum.

YORUM EKLE

banner107

banner169