banner84

Beyin fırtınası…

2020 yılı başları itibarı ile yaşamaya başladığımız bu yeni durum özellikle dijital dünyada yarattığı etki ile belki bundan sonra on yıllar sürecek gelişmeleri birkaç sene içine sığdırdı. Bir taraftan baktığımızda seyahat sektöründe de Pandeminin gölgesinde geçen bu süreç hem seyahat edenlerin tercihlerinde hem de onlara sunulacak hizmetlerde bir çok değişime sahne oluyor ve olmaya devam edecek.  Hayatın her alanında yaşanan değişimlerin Turizm sektörüne de yansıması kaçınılmaz görünüyor.. Aslında bu dönem içinde bunların sinyallerini almaya başladık ve önümüzdeki dönemde bunu yakalayan işletmeler ve bölgeler oluşan talebi kendilerine çekme konusunda daha başarılı olacaklar. 
Özellikle geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlayan ve bu yılda yaygınlaşan Güvenli Turizm Sertifikası sektörün hızla uyguladığı ve kısmen de olsa hareketlenmenin yaşandığı 2020 yılında alınan geri dönüşlerde başarılı olduğumuzun onaylanması idi..
Gerek konaklama tesisleri gerekse ulaşımda kısmen uygulanan ve gelen misafirin tereddütlerine cevap veren bu çalışmaların tüm bölgede ve hayatın her anında uygulanabilir olması bundan sonraki ana gündem konumuzdur.
Artık sürekli değişimin hayat biçimi haline geldiği bugünlerde sektörün  oluşacak bu yeni duruma göre pozisyon alması kaçınılmaz görünüyor. 
Burada bahsi geçen yalnızca konaklama sektörü veya havayolları ile sınırlı bir kesimden bahsetmiyoruz. Şehir içi ulaşımından hizmet veren işletmelere kadar herkesin  bu değişimin bir parçası olması genel anlamda başarıyı getirecektir. 
Hayvan dostu, doğa dostu, tarih dostu, kültür dostu, spor dostu, güvenli , ucuz ve hızlı iletişim olanaklarının içinde olduğu bölge ve tesislerin misafir alma yarışında bir adım önde olacağı dönemlere giriyoruz.. 
Belki yakın gelecekle ilgili belirsizliklerin yaşandığı ve ortamın özellikle seyahat sektörü açısından olumsuzluklar içerdiği bir dönemden geçiyoruz. 
Bu dönemi sektörde yeni anlayışların geliştiği bir dönem olarak değerlendirmekte mümkün.. 
Yeni tesisler yapmaktansa varolanları bu yeni oluşan duruma göre rehabilite etmek bir başlangıç noktası olabilir.
Atacağımız her adım bir önümüzdeki dönemde yaşayacaklarımız için belirleyici olacak.
Beyin fırtınası yapmanın tam zamanı…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman Bi̇lgi̇li̇
Süleyman Bi̇lgi̇li̇ - 1 hafta Önce

Korkarım turizm i patlatmak istiyorsun...!! beyin.. fırtına.. bir araya gelecek mi bekliyoruz...

banner107