banner84

Bir sezon daha bitti

Bir sezon geride kaldı. Takımımız ligin son haftalarında oldukça stresli günler geçirsede Süper Lig serüvenine devam dedi bitime son bir maç kala. Hafta sonu Antalyaspor ile oynanan maçta her iki takımda ligde kalmış olmanın rahatlığı ile mücadele etti. Sahada ahım şahım bir hırs göremesekte ekimizin galip gelerek son noktayı koyması bizleri keyiflendirdi. 
Antalyaspor maçı özeli için yazılacak çok fazla birşey yok. Hazırlık maçı havasında rahat geçen bir müsabaka diyebiliriz. Takımının ligde kaldığı rahatlığı ile olsa gerek, birazda maçın bitişinin iftar saatine denk gelmesi ile mi desek bilmiyorum taraftarında fazla ilgi göstermediği bir 90 dakika izledik.
2017-2018 İlhan Cavcav Sezonu. Alanyaspor Süper Lig'de ikinci sezonuna başlarken hepimiz bir önceki yıldan gelen gözlemlerimizle takımımızın çok daha iyi yerlerde olacağına inanıyorduk. İlk hafta Kasımpaşa, ardından Bursa yenilgileri derken ilk puanımızı üçüncü hafta Karabük'ten alabilmiştik. Takımımız güzel oynuyor, ancak skora gidemiyordu. Tecrübeli Teknik adama Safet Susic'in yaptığı dokunuşlarla ilk galibiyette Konya'da geldi. Yine iyi mücalede eden, oyunu çirkinleştirmeyen, yenilsede adından iyi söz ettiren bir takım olarak hafazılara kazınıyorduk. Asıl unutulmayan hafızalarda yıllarcada unutulmayacak iz bırakan maç ligin 6. haftasında Trabzon'da oynanan maçtı. 3-0 geriye düştüğü maçı 3-4 kazanan Alanyaspor tarihe damgasını vurdu. Heyecandan yerimizde oturamadan izlemiştik.
17 nci hafta sonuna geldiğimizde Alanyaspor 5 galibiyet, 3 beraberlikle 18 puan toplayabilmişti. Düşme hattının bir tık üstünde 13. ncü sırada araya giren ekibimizde Safet Susic ile yollar ayrılmş, Hikmen Karaman ile anlaşmaya varılmıştı. Hikmek Hoca samimi hırslı ve bilgili bir teknik adam olarak taraftarın sevgisini kazansada ligin dibine demir atmış Kardemir Karabükspor'a yenilerek gözden düşme sinyallerini vermişti.
Bazen futbol böyle bir oyun dedirten ve Hikmet Karaman hocanında, bütün futbol otoritelerininde devrelerini yaktıran, hafızalardan uzun süre silinmeyecek bir maça çıkıyordu takımımız. Konyaspor'un 1-2 aldığı Oba'da oynanan maç. İstatistikler %70'lerde topla oynama, 60'dan fazla ceza sahasına orta, kaleci Serkan'ın birisi penaltı 10'dan fazla şutu çıkardığı bir maçı tarihe tam tersi olarak mağlup olan takım lehine yazıyordu. İlginç bir maçtı. Unutulmazlarım arasına girdi.
Nihayetinde 23. Haftaya gelindiğinde Alanyaspor 21 puan ile düşme hattına girmiş, sıkıntılı ve sitresli günler iyiden iyiye başlamıştı. Hikmet Hoca ile de yollar ayrılıyordu. Kurtarıcı olarak bildik bir isim olan Mesut Bakkal kulübün Teknik patronluğuna getiriliyordu. Bildik diyoruz, çünkü sayın hocamız Türkiye'de şimdiye değin 8 takımın başına sonradan gelerek ligde kalmasını sağlamasıyla ünlenmiş bir isimdi. Umutlar büyüktü, ilk maç Ankara'da Gençlerbirliği ile idi. Gereken yapıldı Gençler'den üç puan alındı.
Galatasaray ile birlikte zirveyi paylaşan Başakşehir'e Oba'da 4 gol atarak şehre rahat bir nefes aldıran Mesut Hoca, o gün bu takım ligde kalır dedi.
Maçlar oynanır yenilirsiniz yada yenersiniz ama bu galibiyetler unutulmuyor. 
Ben şahsım adına heyecandan heyecana sürüklendiğim bir sezon geçirdim diyebilirim. Alanyaspor Yönetimi başta olmak üzere Mesut Bakkkal ve değerli futbolcularımıza bunun için teşekkür ediyorum. 
Vefalı olunup unutulmaması gereken günler diye düşünyorum bu günleri. Mesut Hoca ile yola devam edilip, yapılacak bir kaç transferle oluşacak takımımızın kendisinin de sezon değerlendirmesinde belirttiği gibi önümüzdeki sezon Avrupa Kupalarına oynamasını ümit ediyorum. 
Bu çetin mücadeleden şampiyonluk ipini göğüsleyerek çıkan Galatasaray'ı da tebrik ederim.
Allah'a emanet olun.
YORUM EKLE

banner107