banner129

Biz size güvendik

Alanya Postası Gazetesi olarak 29 Ekim 2005 tarihinde, Cumhuriyet Bayramı’nda başladığımız yayın hayatımıza büyüyerek, gelişerek devam ediyoruz.  Allaha şükürler olsun ki; 14 yılı bitirip 15. yılımıza girdik. 
Yazılı basının gelişen teknoloji ve dijital yayıncılığa yenik düştüğü günümüzde, gazeteler küçülüp, kapanırken biz, okurlarımıza güvenerek yeni yatırımlarla büyüdük. Çok kısa bir süre önce Alanya’mıza yakışan hizmet binamızı inşaa ettik, “Alanya Posta Medya Plaza”ya taşındık. Baskı makinelerimizi yenileyip “dijital yayıncılığın” olmazsa olmazı “Alanya Posta Tv”yi şehrimize kazandırdık.  2005 yılında 5 kişiyle başladığımız bu yolculuğa, tecrübeli, birikimli 20 kişilik pırıl pırıl bir ekiple “Alanya Posta Medya” grubu olarak devam ediyoruz. 
“Alanya Posta Medya” olarak “Biz kocaman bir aile” olduk. 31 Mart seçim akşamı, www.alanyapostatv.com olarak Seda Kara’nın sunumunda, usta gazeteci Gaye Coşkun’nun hazırladığı “Seçim Özel” programında, farklı noktalardan yaptığımız canlı bağlantılarla 4 saat süren programımız, ilk önemli sınavımız idi. Alanya Posta TV  “test yayın” sürecini tamamladı. Önümüzdeki günlerde ilçemiz, bölgemiz ve ülkemizin  menfaatleri doğrultusunda, sorunları gündeme taşıyan, değişik program ve konukları ile fark yaratan bir televizyon kanalı olacağız. Yepyeni, dopdolu, dinamik bir yayın akışı ile yorulmadan sizlerle birlikteliğimiz sürecek. Dijital yayıncılıkta yerimizi daha güçlü bir şekilde aldığımıza göre,  Alanya’da yaşayan herkesin sesi kulağı halinde bir medya kuruluşu olmaya hazırız, söz veriyoruz. 
Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, deneyimli gazeteci ve televizyoncu Gaye Coşkun bizleri kırmadı, “Alanya Posta Medya Ailesi’nin bir ferdi oldu. Gaye Coşkun, bundan böyle Alanya Posta Medya Yayın Grubu’nda Genel Koordinatör olarak görev yapacak. Bilgisi, birikimi ve tecrübesiyle özellikle Alanya Posta TV’nin ekran yüzü olacak.  Kendisinin hazırlayıp sunduğu, bir Alanya markası haline gelen “Haberin Manşeti” programıda bundan böyle her cuma saat 20.00’de  Alanya Posta Tv’de sizlerle olacak. Programın ilk bölümü geçtiğimiz Cuma günü yayınlandı. “Haberin Manşeti” programına Alanya Posta TV ekranındaki ilk canlı yayın konuğu olarak da şahsım davetliydi. İlk program konukluğu, keyifli ve verimli geçen program için Gaye Coşkun’a  teşekkür ediyorum. Zevkli bir program oldu, seçim sonuçlarını değerlendirdik. Ekran tecrübem olmamasına rağmen Sayın Coşkun’un yardımları ile güzel bir yayın yaptık. Programın sonunda “Manşeti” atmakta adeta zorlandık. Sonunda “manşet” ve “sür manşet” atmak zorunda kaldık.  “Haberin Manşeti”nde “Alanya’nın 2024 hedefi il olmalı” dedik. “Sür manşette” ise rekor bir oyla seçilen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i kutladık, kendisine kentin verdiği bir sorumluluğun altını çizdik. Dedik ki; “Cumhur İttifakı”dan aldığı hükümet ve Genel Başkan Bahçeli’den aldığı parti desteği ile Alanya’mızın il olması konusunda şehrin dinamik yapısını harekete geçirmeli. Sayın Yücel bu konuda sonuç aldığı gün, Alanya’yı il yapan “efsane başkan” olarak tarih boyunca anılacaktır.‘ 
Diğer bir konumuz ise Sayın Yücel’in  bir çok insanın siyasete başladığı yaşta 4 dönem üst üste seçime girmiş, her seçimde oyunu yüzde 50 arttırarak çıkan başarılı bir siyasetçi olduğu hususuydu. Halkın dilinden çok iyi anladığını düşündüğümden dedim ki “48 yaşında siyasete ara verecek değil. 2024’de ya Alanya İli Belediye Başkan adayı, ya da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olur.”
Burada altını tekrar çizmek istediğim konu ise şu ‘Seçimlerin hemen ardından MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli “Yerel seçim sonuçlarında sistem arızası var. Seçmenin kafası karışıyor. Yasal düzenleme ile seçmen sadece büyükşehir belediye başkanlarını seçsin, seçilen başkan  ilçe belediye başkanlarını atasın” dedi. İnşallah bu öneri gerçekleşip, Alanya’mız atama bir belediye başkanı ile uzaktan kumanda ile yönetilmez…

YORUM EKLE

banner107