banner84

100'üncü yıl coşkusu yaşatılacak

Alanya Belediyesi Milli Mücadelenin 100’üncü Yılını büyük bir coşkuyla kutlayacak. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda düzenlenen organizasyon çerçevesinde ünlü şarkıcı Göksel sahne de alacak.

100'üncü yıl coşkusu yaşatılacak

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100'üncü Yıl dönümü kutlamaları Hükümet meydanındaki Atatürk Anıtı önünde başlayacak. Akşam 20.30'da Atatürk Anıtı önünde toplanılarak, Alanya Kent Konseyi'nin işbirliğinde düzenlenen 21.00'daki Fener Alayı'na geçilecek. Coşkulu kalabalık 22.00'da belediye binası arkasındaki programa katılacak. İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başlayacak programda, Atatürk'ün gençliğe hitabesi ve gençliğin Atatürk'e cevabı okunacak. Organizasyon ünlü şarkı Göksel'in sahne alması ile devam edecek.

YÜCEL'DEN DAVET

Alanya Belediye Başkanı Yücel, kurtuluş zaferimizin sembolü olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız kapsamında hazırlanan kutlama programlarına ve düzenlenecek Fener Alayı’na tüm Alanya halkını davet etti. Başkan Adem Murat Yücel, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılıkla birleşerek giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır. Türk Ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya istiklal, ya ölüm’ diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gün olan 19 Mayıs 1919, bizler için bu yıl daha büyük bir anlam içermektedir. Bu yıl 100’üncü yıl dönümü kutlanacak olan bu şanlı bayram için hazırlanan kutlama programlarına tüm Alanya halkını canı gönülden davet ediyor, bu coşkuya herkesin ortak olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

'ALANYA'YA YAKIŞIR BİR KUTLAMA OLACAK'

Tüm halkı Fener Alayına davet eden Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, “19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir dönüm noktasıdır. Bir kıvılcımdır, ateştir; bu gençlik ateşi ve Mustafa Kemal ruhu hiçbir zaman sönmeyecektir. Alanya’da her yıl düzenlediğimiz 19 Mayıs Fener Alayına tüm halkımızı davet ediyoruz. Büyük Türk Milleti’nin kaderini belirleyen kırılma noktası olan, vatanımızın temellerinin atılışının göstergesi olan bayramlarımıza sahip çıkmalıyız. Genci, yaşlısı, kadını, erkeği meydanlarda olmalıyız. Alanya’ya yakışır bir 100. Yıl kutlaması yapmak için, biz birlikte güçlüyüz demek için, 19 Mayıs Pazar akşamı saat 20:30’da Atatürk Anıt’ı önünde buluşalım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134