banner84

5. Uluslarası INES fuarı başladı

5. Uluslararası INES kongresi  başladı. The Lumos Deluxe Resort Hotel'de gerçekleşen kongre, bu yıl iki farklı temel alanda yapılmış araştırmaları bir araya getirecek ve temel konu olarak '2023 Eğitim Vizyonu' ele alınacak. 17 Nisan'da başlayan kongre 21 Nisan'a kadar devam edecek

5. Uluslarası INES fuarı başladı

Figen YAYLA
Alanya'da dün başlayan 5. INES Uluslararası kongresi bilim, teknoloji ve yenilik ayrıca geçmişten geleceğe insan ve medeniyet konuları ele alınacak. 
Kongre teması olarak, ülkenin '2023 Eğitim Vizyonu'nu temel konu olacak. Alanında yetkin konuşmacılar ile geçmişten geleceğe Türk eğitim sistemi, değişim ve gelecekte hedeflenen eğitim vizyonuna değinilecek. Milli Eğitim Bakanı Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Yavuz 'Planlanan 2023 Eğitim Vizyonu hedef ve boyutları', Prof. Dr. Ayhan Aydın 'Eğitimin Sevgi ve İnsani Boyutu', Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak ve Prof. Dr. Turan Akbaş ise 'Eğitimde Psikoloji ve Kişisel Değişim' ile 'Duygusal Boyutları' konuları hakkında katılımcılara bilgi verecekler. INES Kongreleri yerelde Antalya ve Alanya'da  genelde ise yurt içi ve uluslararası eğitim ve akademik camiada, bilime katkıda bulunabilmeyi hedefliyor. INES Kongreleri, şu ana kadar  yurt içi 11 , uluslararası 4 farklı üniversite; yerelde Alanya Belediyesi, Uluslararası olarak ise Yunus Emre Enstitüsü ve işbirliği ile düzenlenmektedir. Kongre kapsamında 17 ülkeden ve ülkemizin hemen hemen tüm üniversitelerinden 3 bine yakın akademisyen Alanya'da bir araya geldi. Kongrede bugün Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak duygusal zeka konusunda katılımcılara bilgi aktardı. Yeşilyaprak degisimin once kendimizden başlaması gerektiğini ve cesur olmamız gerektiğini dile getirdi. Yeşilyaprak ayrıca duygusal zekanın sosyal yaşamı yüzde 80 akademik yaşamı ise yüzde 20 etkileyeceğine değindi.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107