banner84

501 kursiyer eğitim alıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi'nin (AKBEM) 8-14 yaş aralığındaki çocuklara akademik ve sosyal branşlarda eğitim veren kış dönemi kursları eğitimlerine başladı. Alanya’da ise 15 yaş ve üzerine ASMEK’te 27 branşta kurslar açık. 

501 kursiyer eğitim alıyor

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü'ne bağlı AKBEM'de öğrenciler hem okul derslerine destek alabiliyor hem de kültürel ve sanatsal kurslardan yararlanabiliyor. Müzikten İngilizceye, matematikten fen bilimlerine kadar pek çok alanda eğitim veren AKBEM, geleceğin başarılı bireylerini topluma kazandırıyor.
HEM EĞLENİYORLAR, HEM DE ÖĞRENİYORLAR
27 branşta 2019-2020 Eğitim-Öğretim dönemine başlayan AKBEM'de çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor. Okuldan kalan zamanlarını faydalı değerlendirmek isteyen öğrenciler, özellikle İngilizce ve gitar kursunda buluşuyor. Hem derslerine hem de gitar eğitimine devam etmek istediklerini söyleyen öğrenciler önce notaları öğrendiklerini, sonra da gitarla pratik eğitime geçeceklerini ifade etti. Altındağ Kurs Merkezi'nde İngilizce kursu için sınıfları dolduran öğrenciler de öğretmenleri eşliğinde yabancı dillerini ilerletmek için eğitim alıyor.
YOĞUN İLGİ VAR
Alanya’da da 27 farklı branşta 15 yaş üzeri 501 kursiyer, ebru, ahşap boyama, cilt bakımı, muhasebe, bilgisayar, yabancı dil, origami, hüsnühat ve kıyafet dikimi gibi çok tercih edilen kurslara yoğun ilgi var.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 19:39
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107