banner129

700 servis mesaiye başladı

Okulların açılmasıyla birlikte Alanya genelinde yaklaşık 700 araç okul servisi yapacak. Bugün resmen mesaiye başlayan servis araçları hafta sonu polis denetiminden geçti. Eksiği bulunan araçlarla ilgili sürücüleri uyaran polis, bildirilmesine rağmen denetime gitmeyen araçları ise yakın takibe alacak.

700 servis mesaiye başladı

-Haber Merkezi
Alanya Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri hafta sonu, ilk olarak Gazipaşa Dolmuş Durağında okul servis araçlarını denetledi. İlçe merkezi ve kırsaldan taşıma yapan 700 dolayındaki servis aracını denetleyen polis, şoförlerinin ehliyetine, mesleki yeterlilik belgelerine baktı.   Ekipler ayrıca şoförlerin, öğrenci iniş binişlerinde ‘dur’ lambasının yanıp yanmadığı, emniyet kemeri, camların sabit olması, yangın tüpü, kapıların otomatik açılıp açılmadığını da dikkatlice inceledi.
TEK TEK KONTROL EDİLDİ
Can güvenliği için tüm yolcu ve sürücülerin takması gerektiği her fırsatta yetkililer tarafından duyurulan emniyet kemerleri ise polis ekiplerince özellikle tek tek kontrol edildi. Servis işletmecisi Erdoğan Sandal, öğrencinin can güvenliğinin kendileri açısından çok önemli olduğunu belirtti. Sandal, iniş ve biniş esnasından “dur” levhası yandığı halde sabırsızlanan öğrencilerden de anlayış beklediklerini söyledi.  

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107