banner84

ADD 30 Ağustos'u kutladı

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili açıklamada bulundu.

ADD 30 Ağustos'u kutladı

-Engin ANAK
Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin açıklamada bulundu. Sirkeli ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk milleti adına verdiği mücadeleye vurgu yaptı. Sirkeli, "Mustafa Kemal Atatürk 26 Ağustos 1922'de saat 5:30' da Kocatepe'de Büyük Taarruz'un başlama emrini verdiği an Türk milletinin iki yüzyıldan beri süren kötü talihinin de sona erdiği andır. Kocatepe'de mutlak bir zaferin işaretini veren top ateşleri aynı zamanda tam bağımsız, özgür, egemen ve çağdaş bir cumhuriyetin kurulacağının da müjdesini veriyordu. 30 Ağustos Zaferi yurdumuzu istiladan kurtardı, Lozan'ı getirdi. Lozan Cumhuriyeti, Cumhuriyet ise devrimleri, devrimler ise aydınlanmanın yolunu açtı. Artık devletimiz "Hasta adam" değil, bütün dünyanın saygınlığını kazanmış bir devlet oldu. Bugün Müslüman ülkeler arasında farklı bir konumdaysak bunu kuruluş felsefesinde aramamız lazım. Kurucu irade Türkiye Cumhuriyeti'ni ulusal, üniter, laik, demokratik bir hukuk devleti olarak belirlemiştir.
'HER ZAMAN DİLE GETİRMELİYİZ'
30 Ağustos emperyalizmin yenilgisidir. Mustafa Kemal Atatürk’ ün eşsiz liderliğinde emperyalist güçlerin yenilgiye uğratılması dünya tarihinde bir ilktir. Son yıllarda özel çaba harcanarak ‘’Yeni Türkiye, Yeni Tarih’’ çalışmaları için uğraşıldığını görüyoruz ve biz buna karşı olduğumuzu her zaman dile getirmeliyiz. ’’Yeni Türkiye,Yeni Tarih’’ anlayışı, Kurtuluş ve Kuruluş sürecinin, verilen büyük savaşın ve mücadelenin inkarı demektir. Kurtuluş ve Kuruluş değerlerimize, cumhuriyet kazanımlarımıza sahip çıkabildiğimiz ölçüde üzerimize oynanan oyunları boşa çıkarabiliriz.
'MİNNETLE ANIYORUZ'
Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak tüm halkımızın bu güzel topraklar üzerinde özgür ve bağımsız yaşamasını sağlayan, başta Ulu Önderimiz Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda etmekten bir an olsun bile tereddüt etmeyen aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor ve Zafer Bayramını içtenlikle kutluyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157