banner84

ADD kompozisyon yarışması düzenliyor

ADD Alanya Şubesi, 22 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında kompozisyon yarışması düzenliyor

ADD kompozisyon yarışması düzenliyor

Haber Merkezi
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, lise öğrencilerine yönelik kompozisyon yarışması düzenlediklerini söyledi. 22 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek kompozisyon yarışması ile ilgili konuşan Sirkeli, "Türk gencinin büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e bakışını yansıtmak düşüncesiyle '100. yılında 19 Mayıs ve Milli Mücadele' konulu Lise 9,10,11 ve 12. sınıflar arasında bir kompozisyon yarışması
 düzenliyoruz. Başvuru işlemleri için tüm öğrencilerin 22 Nisan 2019 - 10 Mayıs 2019 tarihleri arasında mesai bitimine kadar ADD Alanya Şubesi'ne eserlerini teslim etmeleri gerekiyor" dedi. 
KATILIM KOŞULLARI
Oluşturulacak jüri tarafından değerlendirmeleri yapılacak eserlerle ilgili ve katılım koşulları hakkında bilgi veren Sirkeli, "Yarışmaya katılacak eserler bilgisayarda veya okunaklı olmak üzere elle yazılmalıdır. Yarışma eseri en az bir sayfa en çok üç sayfa olacaktır. Değerlendirme sonucunda dereceye giren ilk 5 öğrenci finale kalacaktır. Eserlerin 5846 sayılı yasadan doğan tüm telif hakları ADD Alanya Şubesine aittir. Yarışmaya katılan eserler geri verilmeyecektir. Finale kalacak öğrenciler arasında, ilk 3’e ödül ve 2 kişiye mansiyon ödülü verilecektir. 15 Mayıs gününe kadar sonuçlandırılacaktır. Kazananlar 16 Mayıs günü açıklanacaktır. Ödüller 22 Mayıs  günü verilecektir" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107