banner84

AGF’de Yeni güven tazeledi

Alanya Gazeteciler Cemiyetinin de üyesi olduğu, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu 3. Olağan Genel Kurulu seçimlerinde Mevlüt Yeni oy birliği ile yeniden genel başkanlığa seçilerek güven tazeledi. AGC Başkanı Gaye Coşkun da yeni yönetim listesinde genel sekreter olarak görev aldı.

AGF’de Yeni güven tazeledi

Kemer'de Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 3. Genel Kurulu gerçekleştirildi. Bölgede bulunan bir otelde yapılan toplantıya Antalya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Burdur, Isparta, Alanya ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği delegeleri katıldı. Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun'un da katıldığı seçimde, 2 dönemdir AGF başkanlığı yapan Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni yeniden oy birliği ile yeniden Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı seçildi.

Kongrenin divan başkanlığını Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir yaptı. Mevlüt Yeni kongrede delegelere hitaben yaptığı konuşmada delegelere yeniden genel başkanlığına seçtikleri için teşekkür etti.

ALANYA GC BAŞKANI’NA ÖNEMLİ GÖREV  
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu 9 cemiyetten oluştu. Antalya GC Başkanı Mevlüt Yeni’nin genel başkan olduğu federasyon yönetimi Ali Cihangir (Osmaniye), Şevket Karahan (Isparta), Ahmet Yetişen (Hatay), Ahmet Duran Yenigün (Kemer), Gaye Coşkun (Alanya) Didem Gürses (Kıbrıs) Adnan Taraşlı (Kıbrıs), Arslan Deveboylu (Kahramanmaraş) Cemiyet Başkanlarından oluştu. Yönetim Kurulu kendi arasında yaptığı ilk toplantıda görev dağılımını da sağladı. Alanya GC Başkanı Gaye Coşkun’un Genel Sekreter, Ahmet Duran Yenigün Mali Sekreter, Şevket Karahan ve Didem Gürses Başkan Vekili, Ali Cihangir, Ahmet Yetişen, Adnan Taraşlı, Arslan Deveboylu Başkan Yardımcıları oldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107