banner129

AKBEM’de yarışma heyecanı

Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezleri’nden (AKBEM) eğitim alan çocuklar arasında bilgi yarışması düzenlendi

AKBEM’de yarışma heyecanı
 Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü, ilköğretim çağındaki öğrencilerin örgün eğitimlerine destek olmak ve kültürel, sanatsal, sportif faaliyetlerle kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Altındağ, Aksu, Varsak, Döşemealtı, Altınova, Kepezaltı ve Yenimahalle AKBEM’de çeşitli kurslar düzenliyor. Kurslarda çocuklara Türkçe, matematik, İngilizce, fen, bilgisayar, bağlama, keman, satranç, bale, gitar, tiyatro, modern dans, halk oyunları, drama, resim ve yaratıcı drama dersleri veriliyor.
HEM YARIŞTILARHEM HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER
1 yılda yaklaşık 10 bin çocuğun kayıt yaptırdığı AKBEM’den faydalanan öğrenciler, düzenlenen bilgi yarışmasında kendilerini test etme imkanı buldu. Yeni Mahalle Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 1. AKBEM Bilgi Yarışması ve Sanat Etkinlerine 271 öğrenci katıldı. Türkçe, Fen Bilgisi, Teknoloji, Matematik ve İngilizce branşlarında  3-4-5-6 ve 7’nci sınıf  öğrencileri kendi kategorilerinde birinci olmak için yarıştı. Öğrenciler, yarışmanın yanı sıra sanatsal etkinliklerde hünerlerini de sergiledi. Modern dans, halk oyunları, resim, tiyatro, bale, gitar, bağlama ve keman gibi sanat gösterileri büyük beğeni topladı.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107