banner84

Alanya aşığı Belçikalının vasiyeti yerine getirildi

Alanya'da uzun yıllardır yerleşik yaşayan ve 61 yaşındaki Fhilippe Laterre vasiyeti üzerine Alanya’ya defnedildi. Hıristiyan geleneklerine göre tabutla gömülen Belçikalının yakınları törende gözyaşı döktü.

Alanya aşığı Belçikalının vasiyeti yerine getirildi

-Engin ANAK
Uzun yıllardır Alanya’da yaşayan ve vefat ettiğinde Alanya’da defnedilmeyi istediğini yakınlarıyla paylaşan 61 yaşındaki Fhilippe Laterre, yaşlılığa bağlı organ iflasından dolayı vefat etti. İlçede restoranda işleten Laterre yaşadığı sağlık sorunları üzerine 3 yıl önce işletmesini kapatmış, tedavisine devam ediyordu.   Yaşlılığa bağlı hastalık nedeniyle özel bir hastanede tedavi gören Lattere, vücudunu saran bir enfeksiyon sonucu 3 gün içinde organları iflas eden doktorların tüm müdahalesine rağmen bugün yaşamını yitirdi.  Laterre’nin son isteği üzerine cenazesi Mahmutlar Yabancılar Mezarlığı’na defnedildi. 
SEVDİĞİ ŞARKILAR ÇALINDI 
İlçede kızı ve eşiyle yaşayan Laterre’nin yakınları, vefat haberini alınca Belçika’dan Alanya’ya geldi. Alanya’daki Türk dostları ve komşuları ve Belçika’dan gelen yakınlarının katılımıyla cenaze töreni düzenlendi. Hıristiyan geleneklerine göre tabutla gömülen Laterre’nin cenazesinin başında yakınları gözyaşı döktü. Cenaze töreninde kızı Petra’nın ise cep telefonundan Fhilippe Laterre’nin sevdiği şarkıyı çaldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107