banner84

Alanya bayrama hazır

9 günlük Ramazan bayramı tatilinde vatandaşların can ve mal güvenliği ve şehrin temizliği konusunda ilgili birimler tam zamanlı mesai yapacak.

Alanya bayrama hazır

Özgür YILMAZ
Alanya’nın bayram tatilinde en çok tercih edilen turizm kentlerinde biri olması nedeniyle şehirde yaşanacak hareketliği göz önüne alan, belediye, emniyet, jandarma, itfaiye gibi birimlerde fazla mesai yaparak çalışacak.
24 SAAT GÖREV BAŞINDA OLACAKLAR
Alanya Belediyesi farklı birimlerden yaklaşık bin personel ile özellikle temizlik işleri ve zabıta ile şehirde herhangi bir sorun olmaması için çalışacak. Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Bölge Trafik ve itfaiye ekipleri 24 saat esasına göre, başta asayiş ve trafik konusunda tedbirlerini artırarak görev yapacak.
ÇÖZÜM MASASI 7/24 HİZMETTE
Alanya Belediyesi’nin tüm birimleriyle Bayrama hazır olduğunu belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Turizm bölgesi olduğumuz için yine binlerce tatilciye ev sahipliği yapacağız. Halkımıza ve misafirlerimize şeker tadında bir bayram yaşatmak için tüm birimlerimizle bayrama hazırız. Misafirlerimiz istek ve şikâyetleri için 444 82 07 nolu Belediyemizin Çözüm Masası’nı anında arayabilir. Çözüm Masası ekibimiz 7/24 açık olarak halkımıza hizmet verecektir.” dedi.
VATANDAŞLARIN BAYRAMINI TEBRİK ETTİ
Vatandaşların ve tatilcilerin huzurlu bir bayram geçirmesi için Alanya Belediyesi’nin tüm tedbirleriyle bayrama hazır olduğunu bir kez daha hatırlatan Başkan Yücel, “Vatandaşlarımızın, tatilcilerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını şimdiden tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
VATANDAŞLARA UYARI
İtfaiye ekipleri piknik yapacak vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyarırken, polis ve jandarma ise sürücüleri uykusuz ve alkollü direksiyon başına oturmamaları, ilçe dışına gidecekleri ise evlerinin kapı ve pencerelerini iyi kilitlemeleri ve araçların camlarını aralık bırakmamaları konusunda uyardı.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107