banner84

Alanya Belediyesi örnek oluyor

Alanya Belediyesi, rutin belediyecilik hizmetleri dışında sosyal ve kültürel faaliyetleri ile de örnek olurken, son yıllarda kendi imkanları ile hazırlattığı bir birinden değerli kitaplarla da dikkat çekiyor. 

Alanya Belediyesi örnek oluyor

-Özgür YILMAZ
Kent yaşamının gizli kalmışlıklarını, sosyal, kültürel değerler ile geleneksel oyunları, tiyatro ve hikayelerinde aralarından bulunduğu çok sayıda kitap Alanya Belediyesi Tiyatro, Kültür ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından basılmakta. Bir birinden değerli ve özenle hazırlanmış kitaplar ise meraklıları tarafından Özkan ve Çınar Kırtasiyeden temin edilebilir.
ÇEŞİTLİ KİTAPLAR HAZIRLANDI
Alanya Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, kitap basımı konusunda bu konuda uzun yıllardır başarılı çalışmalar yürüten Konya ve Bursa Belediyelerini de incelediklerini ve söz uçar yaz baki kalır diyerek özenle çeşit çeşit kitaplar hazırladıklarını ifade etti.
ÖNEMLİ BAŞARI KAZANILDI
Çinal, Osmanlı döneminde Alanya’ya ilişkinde önemli çalışmalarının olduğunu ifade ederken Sedat Çolak tarafından hazırlanan 'Yörük Oyunları Alanya Yöresinde' isimli kitap ile Alanya’nın önemli bir başarı da kazandığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107