banner84

Alanya Caz Günleri’ne muhteşem açılış

Bu yıl 16. kez düzenlenen Alanya Uluslararası Caz Günleri Türkiye’nin ilk kadın neyzeni Burcu Karadağ’ın performansıyla başladı

Alanya Caz Günleri’ne muhteşem açılış

Asiye ELİAÇIK 
Alanya Belediyesi tarafından organize edilen Alanya Uluslararası Caz Günleri bu yıl 16 yaşında. 29 Eylül’e kadar sürecek olan organizasyonun açılış gecesinde Türkiye’nin uluslararası alanda literatüre geçen tek kadın neyzeni Burcu Karadağ sahne aldı.

Açılışa, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, siyasi partilerin ilçe başkanları, oda başkanları, kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Başkan Yücel şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin en nitelikli sanat organizasyonlarından biri olan Alanya Caz Günleri’ne 16. kez ev sahipliği yapmaktan dolayı onur duyuyoruz. Kızıl Kule’nin, Tersane’nin ve Alanya Kalesi’nin tarihi atmosferinde, Alanya’nın en güzel mevsimi olan Eylül akşamlarında sizlere eşsiz bir sanat organizasyonu sunuyoruz.  
“4 GÜN MÜZİK ZİYAFETİ YAŞAYACAĞIZ”
Yıllardır çıtasını yükselterek sizlerle buluşturduğumuz Alanya Caz Günleri’nde bu yıl, yine caz müziğinin güçlü seslerini konuk edeceğiz. 4 gün boyunca enfes bir müzik ziyafeti yaşayacağız. Gece gündüz demeden çalışarak şehrimizin marka değerini arttıran, vizyonunu değiştiren hizmetleri ve projeleri hayata geçirirken, bilmenizi isterim ki; sizlerin huzur ve mutluluğunu merkeze aldığımız hizmet anlayışımızda kültür ve sanatın önemli bir yeri var. 
“MÜZİĞİN EVRENSEL DİLİYLE BİR ARAYA GELİYORUZ”
Turizmde bir marka olan Alanya’nın aynı zamanda sanatla, müzikle, sosyal etkinliklerle de dünyaca tanınan bir kent olması için çaba sarf ediyoruz. Bugüne kadar müziğin evrensel dilinde bizleri bir araya getiren Alanya Caz Günleri’nde umarım sizler için organize edilen konserleri zevkle izler, keyif alırsınız. Alanya Uluslararası Caz Günleri’nin düzenlenmesine katkı sağlayan sponsorlarımıza, değerli sanatçılarımıza ve emeği geçen herkese sizlerin huzurunda teşekkür ederim.”

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 14:34
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107