banner129

Alanya'da 2. Kitap günleri başladı

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Alanya Kitap Günleri AKM'de başladı

Alanya'da 2. Kitap günleri başladı

Asiye ELİAÇIK 

50'ye yakın yayınevinin katıldığı fuarın açılışına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Alanya Hamdullah Emin Paşa Rektörü Mehmet Durdu Öner, siyasi partilerin ilçe başkanları, oda başkanları ile kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Açılış Atatürk Kültür Merkezi'nde acapella, etkinlikleriyle başladı. 
"ÇOK KIYMETLİ BİR ETKİNLİK" 
AKM müdürü Hüseyin Çinal, "çok kıymetli konuşmacıları Oz var. Bütün Alanya halkını buraya bekliyoruz. Ayrıca kitaptan bahsetmişken kütüphanemizden bahsedelim. 35 bin kitabımız var orada. Öğrencilerimiz ziyaret ediyor. Halkımızı da oraya bekliyoruz" dedi. 
"ALANYA HER ZAMANKİNDEN ÇOK OKUYOR" 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ise, "İkinci kez düzenlenen kitap fuarında gerçekten Türk milleti okumuyor ifadesine karşı bir antitez savunmaya çalışıyoruz. Alanya her zamankinden daha çok okuyor. Bu konuda bu tarz etkinliklerin de önemi çok fazla. Buraya günlük olarak bin 500 öğrenci gönderiyoruz. Akşamları da velilerimize bu güzel etkinliği taçlandıracağız" diye konuştu. 
"HER GEÇEN YIL İLGİ ARTIYOR" 
Başkan Yücel ise konuşmasında, "Alanya kitap günleri kapsamında binlerce kitabı vatandaşlarımızla buluşturuyor. Önümüzdeki engellere takılmadan güçlü bir şekilde ilerleyebilmemiz için en önemli şey okumaktır. Yüce Allah'ın da bize ilk emri 'oku'dur. Her yıl diğer belediyelere örnek olarak yılda iki kez kitap etkinliği düzenliyoruz. İlgi ve katılımının her yıl gittikçe arttığını görmek bizleri çok mutlu ediyor" ifadelerini kullandı. 
Konuşmaların ardından etkinliğin ilk gün konukları Dr. Mehmet Şakiroğlu ve Cansel Poyraz Akyol sahneye çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107