banner84

Alanya'da büyük operasyon hazırlığı

Alanya yeni çevreyolunda bulunan üst geçide asılan afişler dikkat çekti. Yolun her iki yönüne de asılan afişler özellikle motosiklet sürücülerinin dikkatini çekmek amacıyla yapılıyor.

Alanya'da büyük operasyon hazırlığı

-Özgür YILMAZ

Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ve Antalya İl Jandarma Komutanlığı desteği ile hazırlanan birbirinden ilginç afişler üstgeçitler, köprüler ve billboardlara asılmaya başlandı. Afişleri temel amacı ise sürücülere uyarı mahiyetinde.

'HAYATIMA KASTIM YOK, KASKIM VAR'

Alanya'nın özellikle yoğun trafiğin ve hız limitinin yüksek olduğu noktalarda sürücüler gerekli önlemleri almadan trafiğe çıkmaları kazalara davetiye çıkarıyor. Ölümlü ve ağır yaralanmaların da olduğu birçok kazanın yaşandığı yeni çevreyoluna da afişler asıldı. Saz döneminde sıcak havalarda kask ve emniyet kemeri takma oranının azalması da böyle bir çalışma yapılmasının sebeplerinden biri olarak değerlendiriliyor.

11 BİN POLİS VE JANDARMA HAREKETE GEÇECEK

Ayrıca yolun bir tarafına asılan ‘emniyet Antalya’da büyük operasyona hazırlanıyor’ yazılı afiş de kafaları karıştırdı. Antalya genelinde 11 bin polis ve jandarmanın operasyon kapsamında harekete geçeceği öğrenildi. Bu operasyon ilgili birimler tarafından sosyal medyada da çeşitli reklamlarla duyurulmaya başlandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107