banner84

Alanya'da corona için önlemler başladı

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede korona virüse karşı dezenfeksiyon çalışmaları başladı.

Alanya'da corona için önlemler başladı

Burcu MUTLU

Güllerpınarı Mahallesi, Recepli Sokak’ta bulunan Emine Hacıkura Kütüphanesi müdürlüğe bağlı ekipler tarafından dezenfekte edildi. Dezenfekte çalışmalarında Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş ile Alanya Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal da hazır bulundular. Dezenfeksiyon çalışmaları sonrasında açıklamalarda bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, Alanya Belediyesi olarak bugün dezenfeksiyon çalışmasına başladıklarını söyledi. Erdoğmuş, “İlk durağımız Emine Hacıkura Kütüphanesi’ydi. Kurduğumuz ekiplerle beraber etkili dezenfektanlarla kütüphanenin tüm yüzey alanları, masa, yer, kitap rafları, korkuluklar, insanın temas edebileceği, eli dokunabileceği tüm alanları ve kritik bölgelerin dezenfeksiyon çalışmasını yaptık. Tün belediye binalarımız, hizmet alanlarımız vatandaşın girip çıkıp kullandığı tüm hizmet binalarımızda bu uygulamaya devam edeceğiz. Bunun dışında da vatandaşlarımızın özellikle el hijyenine dikkat ederek sık sık ele yıkamasını, çok kalabalık ortamlara girmemesini, Sağlık Bakanlığı’nın tedbirlerinin devam etmesini tavsiye ediyoruz. Biz de Alanya Belediyesi olarak kendi hizmet alanlarımızda insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde bu dezenfeksiyon çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Belediye ve kamı binalarında el dezenfektanı bulunup bulunmadığı ve belediyeye bağlı tarihi yerlerde benzer bir çalışma yapılıp yapılmayacağı sorulan Erdoğmuş, “Belediye hizmet alanlarımızın her birinde kapı girişlerinde e dezenfektan hizmeti de var. Girişlerde ve çıkışlarda el dezenfektanını da ücretsiz bir şekilde vatandaşlarımız kullanabilecekler. Onun dışında da belediyeye bağlı tüm kurumlarımızda el dezenfektanını da bulabilecekler. Bu çalışmalarımız devam edecek. Sağlık Bakanlığı’nın uyarı ve talimatlarına göre biz de şehrimizde gerekli önlemleri alacağız” diye konuştu.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107