banner129

Alanya'da esnaf isyan etti

Alanya'nın Hükümet Caddesi üzerinde bulunan esnaflar motorlu taşıt trafiğine kapalı olmasına rağmen caddeye giren motosiklet sürücülerine isyan etti. Esnaf, caddede gezen turistleri yolda yürürken uyarmak zorunda kaldığını belirtti.

Alanya'da esnaf isyan etti

-Özgür YILMAZ
2019 turizm sezonunda senede 6 ay sezonluk çalışan çarşı esnafı motosiklet sürücülerinden dertli. Trafiğe kapalı yerlere giren hem de hız yapan motosiklet sürücüleri kazaya davetiye çıkarıyor.  Alanya'nın en işlek caddelerinde biri olan ve gün içerisinde yerli yabancı yüzlerce turistin vakit geçirdiği Hükümet Caddesi'nde esnaf yaşanan durumla ilgili şikayetlerini Alanya Posta Medya'ya anlattı.
'DAHA AĞIR YAPTIRIMLAR UYGULANMALI'
Adem Karabulut isimli esnaf, "Biz motosikletlilerden şikayetçi değiliz, Çarşı içerisinde motor kullananlardan şikayetçiyiz. Polis ve zabıta buradan geçse insanlar psikolojik olarak etkilenecek ve buraya girmeyecek. Aynı zamanda ceza 3  ise 5 yapsınlar bakın bir daha çarşıya giriyormular. Turistlerin içerisinden hızlı bir şekilde geçiyorlar, zikzak çize çize gidiyorlar. Daha ağır yaptırımlar olmazsa insanlar akıllanmayacak" dedi.
'AKILLANMIYORULAR'
Hicabi Yıldırım, "Buradan geçen bir turist, yürüyüş yollarında çocuklarını bırakıp rahat rahat yürümek istiyor, ama maalesef her geçen turisti uyarmak zorunda kalıyoruz. Çocuklarınızın ellerinden tutun diye. Çünkü motorcular o kadar hızlı ya da bilinçsiz bir şekilde burayı kullanıyor ki, her gün bir kaza yaşanması an meselesi. Bazen bazı kazalar da yaşanıyor burada, çok şey görüyoruz. Ön kaldırarak motor kullanan sürücüler de var. Buradan geçen insanların rahat rahat yürüyebilmeleri için, buradan geçen motosikletin olmaması gerekiyor. Trafiğe kapalı alanlarda bile saygısızlık yapılıyor. Bence nasıl yollarda radar sistemi var ise burada da kameramız var. Otomatik radar sistemi gibi bir uygulama yapılacak, bu bölgeye girer girmez plakalara cezaları yazılacak. Ondan sonra akıllanırlar diye düşünüyorum" diye konuştu.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107