banner84

Alanya'da okul heyecanı başladı

Alanya'da ilköğretim haftası kapsamında Hayate Hanım ilk ve ortaokulunda program düzenlendi. Programda günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu, şarkılar söylendi.

Alanya'da okul heyecanı başladı

Özgür YILMAZ
Asiye ELİAÇIK

Yeni eğitim öğretim döneminin ilk günü aynı zaman tüm Türkiye geneline ilköğretim haftası olarak da biliniyor. Bu kapsamda Alanya'da da Hayate Hanım İlk ve Ortaokulu'nda protokolün de katıldığı bir tören düzenlendi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından kürsüye gelen Okul Müdürü İrfan Arık, yeni eğitim öğretimi için hazırlıklarını tamamladıklarını ve güzel bir dönem geçirmeyi ümit ettiklerini söyledi.
“YENİ DÖNEMİMİZ BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUZ”
Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ise, Alanya'nın eğitimin her alanında yakaladığı başarıyı daha da yukarıya taşıyacağına inandığını belirtti. Er, “Geleceğin teminatı olan sevgili öğrencilerim, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün 09.09.2019. 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlamış olduğu gün. Tarih çok güzel, inşallah eğitim öğretim yılımız da aynı güzellikle başlayıp başarılı bir şekilde devam edecek buna olan güvencimiz tamdır. Eğitim, bireylerin, toplumların gelişmesini sağlayan, ekonomik kalkınmayı destekleyen, milli ve manevi değerlerimizi koruyup geliştirerek gelecek nesillere aktaran vazgeçilmez ve ertelenemez bir süreçtir. Çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci sadece bireylerin değil, aynı zamanda toplumların geleceği için de hayati önem arz etmektedir. Bu bağlamda, Cumhuriyetimizin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin araştıran, sorgulayan, bilgi üreten, bilimsel gelişmeleri takip eden milli ve manevi değerlerine sahip çıkan ahlaklı ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmesi toplum olarak hepimizin öncelikli hedefleri olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamızın ilköğretim haftasını en içten dileklerle kutluyor, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilçemiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni eder, saygılarımı sunarım” dedi.

Konuşmaların ardından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu, şarkılar söylendi ve folklor oyunu oynandı. Yeni dönemin ilk gününde sınıfları gezen protokol üyeleri öğrencilere kitaplarını verdi ve sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107