banner129

Alanya'da selin izleri siliniyor

Demirtaş Mahallesinde yaşanan sel felaketinin izleri siliniyor. Aşırı yağış sonrası su ve çamur deryası içinde kalan mahallede suların çekilmesinin ardından hayat normale dönerken ev ve işyerlerinde temizlik çalışmaları sürüyor.

Alanya'da selin izleri siliniyor

-Özgür YILMAZ
Derelerin taşması sonucu Demirtaş’ın merkezinin bulunduğu caddenin su altında kalması sonucu hem zemin kattaki evler hem de işyerleri yağıştan etkilenmişti. Suyun tahliye edilmesi sonrası şimdi temizlik çalışmaları sürüyor.
'EVİMİ SU BASTI'
Evi su altında kalan Vehbi Akman, “Zaiyatımı tam olarak bilmiyorum. Evimin altını su bastı. Pamuk depomu su bastı. Yetkililerin hepsi geldi yardımcı olacağız dediler. Yardımcı olacaklar mı bilmiyoruz. Göreceğiz” dedi.
'TÜM YETKİLİLER GELDİ'
Ayakkabı satıcılığı yapan ve dükkanını su basan Ali Mecek, "12 -13 esnaf zarar gördü. Zarar görenlerden birisi de benim. Tüm yetkililer geldi. Fakat çözüm konusunda bizlere bir söylemde bulunmadılar. Geçmiş olsun demeye geldiler" dedi. Ayrıca Mecek, “Yetkililere yine de teşekkür ediyorum seçimden, seçime gelenler var. Hiç gelmeye de bilirlerdi" şeklinde konuştu.
SU BOYU 50 CM
Mahallede market sahibi İbrahim Yalçıner ise, “50 cm dükkanıma su doldu. Zararımız büyük. Tüm işimiz temizlik yapmak. Mallarımız da telef oldu” dedi. Yalçıner, aynı zamanda yetkililere seslendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134