banner84

Alanya'da Türk Kızılayı bağışçıları ödüllendirdi

Türk Kızılay’ı Alanya Şubesi 49 kan bağışçıya düzenlenen törende madalya ve plaketlerini takdim etti.

Alanya'da Türk Kızılayı bağışçıları ödüllendirdi

Özgür YILMAZ

Türk Kızılay’ının Alanya’da ilk defa gerçekleştirdiği törende kan bağışında bulunan 49 sosyal sorumluk sahibine özel plaket altın, gümüş ve bronz madalya verildi.
Doğa Kolejinin ev sahipliğin düzenlenen madalya töreni ve gala yemeğine Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof Dr Ahmet Pınarbaşı, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, SGK Müdürü Muharrem Kaya, Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan ile bağışçılar katıldı. 


Kızılay Alanya Şube Başkanı ALKÜ İnşaat Mühendisliği bölüm başkanı Mehmet Dikici’nin koordine ettiği anlamlı gecede bağışçılara madalyaları alkışlarla verildi. Madalya alanlar arasından SGK Müdürü Muharrem Kaya ile gazeteci İbrahim Akdağ’da yer aldı. Gecede 41 kişi bronz,  6 kişi gümüş, 1 kişi altın ve 1 kişi plaket aldı.
Dikici, Alanya Posta TV’ye yaptığı açıklamada Alanya’da bir ilki başardıklarını ifade ederek bağışçılara duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Dikici, her bağışın 3 kişiye yaşam umudu olması nedeniyle düzenli kan bağışı yapmanın önemine dikkat çekti.
2018’de 10 bin 400 ünite kan bağışı yapılırken yılın ilk 6 aylık diliminde ise Alanya ve Gazipaşa’da 6500 ünite kan bağışı gerçekleştirildi. Geçen yılın üzerinde seyreden bağışın yıl sonu itibariyle 11 bin 500 seviyelerinde olması öngörülmekte.
Kızılay’a kan bağışı karşılığı madalya ve palet almanın şartları ise şu şekilde 10 ünite bağışa bronz, 25 ünite bağışa gümüş, 35 ünite bağışa altın ve 45 ünite bağış yapana ise özel plaket verilmekte.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107