banner84

Alanya doğa için bir arada

Türkiye genelinde Orman Genel Müdürlüğü öncülüğünde 11 milyon fidan dikme organizasyonu düzenlendi. Alanyalılar orman müdürlüğü tarafından belirlenen alanlarda binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Alanya doğa için bir arada

Asiye ELİAÇIK

Orman Genel Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan, Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı 11.11.2019 saat 11.11'de düzenlenen etkinlikle 11 milyon fidanın toprakla buluşturulması etkinliği büyük bir coşku ile yapılmaya başlandı. Alanya'da da yerli yabancı yüzlerce vatandaş fidan dikimi için Toslak'a akın etti. 81 ilde 3 bin 728 ayrı noktada 1 milyon kişinin katılımı ile 11 milyon fidan saat 11.11'de 3 saatlik bir zamanda toprakla buluşturuldu. Bütün sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları, toplumun her kesiminden kişilerin katılım gerçekleşen etkinliğe yoğun ilgi gösterildi. Alanya'da ise Toslak Mahallesi'nde belirlenen fidan dikim alanına en büyük katılımı ise okullar sağladı. Kentteki ilkokul, ortaokul ve liselerden servislerle alana getirilen öğrenciler toprakla uğraşmanın mutluluğunu yaşadı.

ALANYA’DA 4 BİN FİDAN DİKİLDİ

Alanya’da toplam 4 noktada, keçiboynuzu, fıstıkçamı ve iğde fidanlarının çoğunlukta olduğu yaklaşık 4 bin fidan dikimi gerçekleştirildi. Etkinliğe Alanya’da yaşayan yerleşik yabancılar da katıldı. Oğulları adına fidan diken bir çift ise böyle bir projede emeği geçenlere teşekkür etti. Öğretmenleri ile birlikte alana gelen öğrenciler ise fidan dikimlerini yaptıktan sonra duygularını Alanya Posta TV ile paylaştı. Öğrenciler, “Bu fidanları dikerek toprak kaymasına engel olacağız. Ağaçlar oksijen üretir. Lütfen ormanları koruyalım, ağaçları kesmeyelim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 18:35
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107