banner84

Alanya halkı hayallerini paylaştı

Alanya Posta TV, vatandaşa yeni yıl hayallerini sordu. Kimi vatandaş, büyük ikramiyenin kendisine çıkması halinde neler yapacağını anlattı, kimi ise Milli Piyango’nun önemi olmadığını söyledi. Büyük ikramiye bana çıkarsa ‘bağış yaparım’ diyenler de oldu. 

Alanya halkı hayallerini paylaştı

-Haber Merkezi

Alanya Posta TV, halka 2020'den neler beklediklerini sordu. Milli Piyango bileti alan kadar almayanlar da vardı, kendisine çıkmayacağını düşünen de. Posta TV aracılığı ile yeni yıldan beklentilerini paylaşan vatandaşlar, büyük ikramiyeyi kazandıkları takdirde neler yapacaklarını da paylaştılar.
'SPOR KOMPLEKSİ KURARIM'    
Muattar Orınbaeve, "Aşk, sağlık, huzur, ve tabii ki de bir tane Mini Copper araba istiyorum. Çok güzel bir yıl olmasını istiyorum. Bu yıl oğlak burcunun yılıymış yani benim yılım, her şeyin mükemmel olmasını istiyorum. Yılbaşı Milli Piyango biletimi henüz almadım. Büyük ikramiye bana çıkarsa Alanya’da çok büyük bir spor kompleksi kurmayı düşünüyorum" diye konuştu.
'DÜNYADA SAVAŞ OLMASIN'
Efe Şerefkoç, "Ben bütün insanlık adına konuşmak istiyorum. Dünyada savaş olmasın, kavga olmasın, huzurlu, mutlu ve kendim için de sağlıklı bir yıl diliyorum. Yılbaşı Milli Piyango bileti almayacağım. Allah ihtiyacı olanlara nasip etsin. İnşallah bunu, 1 kişiye değilde, 50 kişiye, 100 kişiye, ihtiyacı olan herkese çıksın. Bu benim kalpten temennim" şeklinde konuştu. 
'GEÇİNİR HALE GELELİM ARTIK'
Ahmet Demirok, "Toplum olarak Suriyelilerin Türkiye’den gönderilmesini istiyoruz. Kendi adıma konuşuyorum ama benim arkadaş çevreme de komşularıma da sordum. Kimse Suriyelileri istemiyor. Zaten biz Türkiye olarak enflasyonda kötü durumdayız. Herkes geçinemeyecek durumda. Bana bir hafta önce elektrik parası geldi. Benim durumum iyi olduğu halde, evim kendime ait olduğu halde 150 TL elektrik parası geliyor. Eşim ve çocuklarımda birer tane telefon var, bunlarada 150 TL fatura gelse siz düşünün artık. Yani pazara gidiyorsunuz salatalık, patlıcan olmuş 5 TL  durum böyleyken insanlar nasıl geçinecek. Bu konu da duyarlı olunması istiyorum. Çünkü zenginler zenginleşiyor, fakirler daha da fakir hale geliyor. Yani bu faturalara yüzde 15,  yüzde 20 zam geliyor ama asgari ücrete zam geldiği zaman yüzde 3 yüzde 5. Yani bu insanlığa sığmaz. Ben bunun bir an önce giderilmesini istiyorum. Alanya olarakta başkanımızdan memnunum genç ve dinamik bir başkanımız var. Daha önceki başkandan memnun değildim. Ben kuzey Alanya’da oturan biriyim. Kuzey Alanya’nın yollarıyla da alakalı konuşmam gerekirse diğer başkanımız Hasan Sipahioğlu Kuzey Alanya'ya bakmıyordu. Ama şimdiki başkanımız Kuzey Alanyayla'da insanlarla da alakalı kendisinden memnunuz" dedi. 
'TÜRKİYE'DE YAŞAMAYI DÜŞÜNMEM'
Yılbaşı biletini aldığını söyleyen Demirok, "Çıkmayacak ama çıkarsa ben Türkiye'de yaşamayı düşünmem. Ben milliyetçi bir insanım ama gördüğüm durum ortada.  İnsanlarımız yanlış anlamasınlar beni ama biraz cahil yetişmişler. Ben insanların okumalarını isterim yani sadece televizyondan, internetten, gazeteden ve yandaş kanallardan takip edilmesini istemem" şeklinde konuştu.
'HERKES RAHATÇA YAŞASIN'
Mehmet Şahin, "Aslında yeni yıl, yeni umutların olması demek, yeni hayallerin gerçekleşmesi demek. Çok şey isteniliyor yeni yılda ama maalesef ki gel gelelim beklentiler çoğu zaman istenildiği gibi olmuyor. Yeni yıl insanlara bütün dünyadaki insanlara hayırlı olsun ve mutluluk getirsin istiyorum. Bizim ülkemiz cennet vatanı gibi, başka bir yerde olmayan bir vatan. Ama maalesef yönetenler cennet vatanı cehenneme çevirdiler. Halkın bir kısmı sıkıntılar için de bu sıkıntıların olmamasını diliyorum. Herkesin rahatça yaşayabileceği, ticaret yapabileceği, özgürce istediği şeyleri yapabilmesini istiyorum. Kimsenin sıkıntıları olmamasını ve adaletin, hukukun üstünlüğünü istiyorum" dedi. Yılbaşı bileti aldığını söyleyen Şahin. "İkramiye bana çıkmaz, çıkarsa da çocuklarımı ve ailemi rahatça yaşatabilecek bir ticaret yapardım" şeklinde konuştu
'EKONOMİK SIKINTILARIN OLMADIĞI BİR YIL OLSUN'
Serdar Taş, "Yeni yılla ilgili beklentilerim de çok bir şey yok. Geçen senekinin aynısı çok iyi şeyler bekleyemem. Ekonominin durumundan dolayı çok inancım yok ama inşallah güzel şeyler olur. Umarım daha güzel bir yıl olur. Daha huzurlu, barış dolu, iş hayatında insanların intihar etmediği, sıkıntılar çekmediği, ailevi sıkıntıların, ekonomik sıkıntıların olmadığı bir yıl olur inşallah." diye konuştu. Yılbaşı Milli Piyango bileti almadığını söyleyen Taş. "Almayı düşünmüyorum çünkü bir kandırmaca. Gerek yok" dedi
'GELİR DÜZEYİ İYİLEŞMELİ'
Servet Atak, "Yeni yılla ilgili beklentilerim. Önce sağlık, sonra çocuklarımın hepsiyle bir arada olmak. Bir de gelir düzeyinin iyileşmesini ve daha çok turistin gelmesini istiyorum" dedi. Atak, "Yılbaşı ikramiyesi bana çıkmaz, çıksa parayı almazdım olduğu gibi mehmetçik Vakfı’na bağışlardım" dedi.
'HUZUR İSTİYORUM'
Erdoğan Uyan, "Yeni yılla ilgili herkesin içinde bir umut olur. Ben yeni yılda her şeyden önce ülkemizde huzur olsun istiyorum. Ülkemizde huzur olursa insanları da huzurlu olur. Ülkemizde çok ciddi bir işsizlik sorunu var. Bu işsizlik sorununun giderilmesini isterim. Yeni yıldan dileklerim bunlar." diyen Uyan. "Bilet almadım. Onun bir önemi yok, çıkması gibi bir beklentim de yok" şeklinde konuştu
'BEKLENTİM, PARA, KARİYER, SAĞLIK'
Mustafa Uygun, "Yeni yıldan beklentim. Para, kariyer, sağlık" diye konuştu. Uygun,  "Yılbaşı bileti almadım ama babam torunları için aldı. İkramiye bana çıkarsa bir saniye bile bu ülkede durmam" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107