banner84

Alanya Müftülüğü’nden namaz konferansı

Alanya İlçe Müftülüğü, sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında ‘Mü’mini Dirilten ve Koruyan İbadet: Namaz’ konferansı düzenledi.

Alanya Müftülüğü’nden namaz konferansı

Alanya İlçe Müftülüğü, Alanya’da sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Bilinçli Gençlik Spor Kulübü Derneği ile birlikte organize ettiğikleri ve İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut’un konuşmacı olarak katıldığı "Mü’mini Dirilten ve Koruyan İbadet: Namaz" konulu konferans düzenlendi.

ALTSO Konferans Salonunda düzenlenen programa İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katılırken, programa gençler de yoğun ilgi gösterdi. Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan programda Bilinçli Gençlik Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ölmez tarafından derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında kısa bir konuşma yapıldı.

Program kapsamında Bilinçli Gençlik Spor Klubü Derneği’nin Alanya’da gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler ile ilgili hazırladığı video izlendi. Ardından ise İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut’un "Mü’mini Dirilten ve Koruyan İbadet: Namaz" konulu konferansıyla devam etti. Bulut konuşmasında Müslümanlar için namazın olmazsa olmazlığını, namazın önemini ve mü’minin namaza olan ihtiyacına değindi. Namaz kılarken ise, Rabbimizin istediği ve Peygamber Efendimizin tarif ettiği şekilde huşu içerisinde ve dosdoğru kılınması gerektiğini belirtti. Program, İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut’un kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107