banner84

Alanya seferber oldu

Elazığ'da yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından tüm Türkiye ve Alanya çok büyük bir dayanışma örneği gösterdi. Deprem haberini alır almaz Alanya’da belediye başta olmak üzere, siyasi partiler de yardım seferberliği başlattı.

Alanya seferber oldu

Haber Merkezi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrası Alanya’da yardım seferberliği başladı.Alanya Belediyesi, CHP Alanya İlçe Başkanlığı, Alanya Ak Parti İlçe Başkanlığı, İyi Parti Alanya İlçe Başkanlığı, MHP Alanya İlçe Başkanlığı, Alanya Ülkü Ocakları Başkanlığı ve Kızılay yardım seferberliği başlattılar.
BELEDİYE ÇADIR KURDU
Alanya Belediyesi Elazığ’a yardım kampanyası için Atatürk Anıtı önünde çadır kurdu. Çağrının ardından kısa sürede vatandaşlar yardımlarını ulaştırmaya başladı. Ayrıca meydana gelen Kızılay otobüsü de kan bağışlarını kabul etti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de Kızılay otobüsüne gelerek kan bağışında bulundu. 
'ELAZIĞ'A SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ'
Yardım çağrısında bulunan Yücel, hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet, yaralılar için acil şifa diledi. Yücel,  Alanya’da yaşayan herkesi yardım kampanyasına destek olmaya çağırdı.  Yücel, “Öncelikle tüm ülkemizin başı sağ olsun.  Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ailelerine de sabır diliyorum. Alanya halkı olarak gerek ihtiyaç maddeleri gerekse de Kızılay’ı kan bağışıyla desteklemek zorundayız. Kara gün dostu olarak Alanyalılar olarak Elazığ’a hepimiz sahip çıkmak zorundayız. Bu vesileyle yardım TIR’ımız da burada. Yardımlar toparlanır toparlanmaz yola çıkacak. Tüm Alanya’dan hem Kızılay’a hem de gıda, battaniye, elektrikli soba gibi ihtiyaç maddeleri konusunda desteklerini bekliyorum. Alanya halkının gereğini yapacağına inanıyorum. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum” dedi.
AK PARTİ KIZILAY EKİBİNE TESLİM ETTİ
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu koordinesinde yürütülen yardım toplama organizasyonunda acil ihtiyaç duyulan malzemeler tedarik edildi. Kızılay Alanya Şube Başkanı Mehmet Dikici ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ziyaret edilen Toklu’ya ülke olarak birlik beraberlik örneği sergilenen Elazığ depreminde ihtiyaç sahipleri için duyarsız kalmadığından dolayı teşekkür etti.  AK Parti tarafından temin edilen malzemeler ise Kızılay ekibince teslim alındı. Toklu, katkı sağlayanlara teşekkür etti. 
MHP YARDIMLARI TESLİM ETTİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya ilçe teşkilatı tarafından 6,8 şiddetinde deprem sonrası seferberlik başlattı. Depremde yaşanan can kayıpları, yaralılar ve insanların artçılar nedeniyle evlerine girememesinin ardından başlatılan kampanyaya duyarsız kalmayan MHP toplanan yardımları TIR’a ulaştırdı. MHP İlçe başkanı Mustafa Türkdoğan, "Karınca kararınca gücümüz yettiğince yönetim kurulumuz, kadın kollarımız ve vatandaşlarımızın destekleri ile katkıda bulunduk. Depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet yarılar acil şifalar dilerim” dedi.
KAMYON YOLA ÇIKTI
İYİ Parti Alanya İlçe Başkanlığı afet haberin gelmesinin ardından teşkilat içerisinde yardım toplamaya başladı. Sabah saatlerine kadar toplanan gıda dışı yardımların bir kamyonu sabah saatlerinde yola çıktı.
CHP ERZAKLARI YOLLADI
CHP Alanya İlçe Başkanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 5 bin kişilik kahvaltı erzağı, 2 bin 5 yüz kişilik battaniye ve AFAD desteğini gerçekleştirmiş durumda. CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, "6.8 şiddetinde dün gece hepimizi sarsan Elazığ depremi sonrası ilçe başkanlığımız ve Antalya Büyükşehir Belediyemiz 5 bin kişilik kahvaltı organizasyonu, 2 bin kişilik battaniye desteği, AFAD desteği ve vatandaşlarımıza gerekli olacak sosyal ve ekonomik anlamda yardımlar başlatmış durumdayız. Elazığ'lı hemşehrilerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, siyaset üstü olan bu durumda seferber olan tüm siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına, belediyelerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın yardımlar için duyarlılık göstereceğinden asla şüphe duymuyorum" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107