banner84

Alanya sınıfta kaldı

Kızılay’ın “Kök Hücre” ve “Kan Bağışı” için yurt genelinde çağrısını sürdürmesine rağmen özellikle kök hücre konusunda duyarsızlık devam ediyor. Alanya ve Gazipaşa’da yaklaşık 400 bin kişi ikamet etmesine rağmen yapılan bağış sayısı ise henüz bin oldu. 

Alanya sınıfta kaldı

-Özgür YILMAZ
Kök hücre bağışı konusunda “Maskeli Şebnem” olarak kendisini sosyal medyadan duyuran lösemi kanserli Alanyalı akademisyen Şebnem Köseoğlu’nun tüm çağrılarına rağmen Alanya ve Gazipaşa’da yapılan bağış sayısı, nüfus ile orantılanınca çok düşük seviyede kalmakta. 400 bini bulunan 2 ilçenin nüfusunun yarısını bağışçı olamayacak yaşta kabul edilse kalan nüfusun yarısı da sağlık nedeniyle bağışta bulunamayacak durumda olsa bile 100 bini bulması hayal edilen bağış miktarı binde kaldı.
'KORKMAYIN BAĞIŞ YAPIN'
Alanya Hükümet Meydanında kurulan Kızılay Otobüsünde bağışta bulunan Mehmet Özcan, hem kan bağışı hem de kök hücre bağışı ile diğer insanlara umut olunacağını bir kez daha hatırlattı. Bağışçı Özcan, "Her sağlıklı insanın vücudu bağışladığımız kanı üretebiliyor korkmayın bağış yapın" dedi.
SADECE FOTOĞRAF ÇEKİLDİLER
Son dönemde Alanya, Gazipaşa ve Manavgat’ta Kızılay Çadırına giderek “Kök Hücre” bağışında bulunun çağrısı yapanların büyük bölümün sadece kan bağışında bulunduğu bir kısmının ise hiç bağış yapmayıp sadece fotoğraf paylaştığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107