banner84

Alanya'ya hayvan hastanesi yapılacak

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla, Demirtaş Sahipsiz Hayvan, Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Başkan Yücel, bütün canlıları önemsediklerini belirterek, göreve geldiklerinden bu yana birçok projeye de imza attıklarına dikkat çekti. 

Alanya'ya hayvan hastanesi yapılacak

Özgür YILMAZ
Alanya Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği projelerin başında yer alan ve Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı tesisi olma özelliğini taşıyan Sahipsiz Hayvan Barınağı ve Geçici Bakımevi’nde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında etkinlik düzenlendi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Belediyesi Meclis Üyeleri, çok sayıda vatandaş ile ilkokul öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte hayvan haklarının ve hayvanların yaşam standartlarının arttırılmasının önemine vurgu yapıldı. Demirtaş Hayvan Barınağı’na giden Alanya Belediye Başkanı bilgi aldı, inceleme yaptı. 
HAYVAN HASTANESİ YAPILACAK
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Alanya Belediyesi Veteriner Müdürü Saim Kanlı, hayvanları koruma federasyonu kuruluşu ve Alanya'daki barınakta tedavi gören hayvanlarla ilgili bilgiler verdi. Hayvan hastanesi müjdesi veren Kanlı, Şu anda Demirtaş Hayvan Barınağı’nda 469 köpek, 102 kedinin bakımının yapıldığını belirtti. 
'İNSAN SEVGİSİ HAYVAN SEVGİSİYLE BAŞLAR'
Programın açılışında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Doğal yaşamın bir parçası olan hayvanlarımızın daha iyi şartlarda hayatlarına devam edebilmesi, dört dörtlük ortamlarda bakımlarının yapılması en büyük gayemiz. Hoşgörü ve sevgi milleti olarak tüm canlıları önemsiyor, refahı arttıracak çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’ye örnek olan bu barınağımız da bunun en büyük göstergesi” diye konuştu.
ÇOCUKLAR VE BAŞKAN YÜCEL BARINAĞI GEZDİ
Konuşmaların ardından Başkan Yücel ve barınağı ziyarete gelen minik öğrenciler, hayvanları yaşam alanlarında ziyaret edip, yem verdi. Hayvanlarla yakından ilgilenen Yücel ve minik öğrenciler, renkli görüntüler oluşturdular.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zübeyde YÜRÜK
Zübeyde YÜRÜK - 4 ay Önce

Tebrikler modern Alanya sayın başkan teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner107