banner129

Alanya yağmura teslim oldu

Türkiye Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girdi. Hava sıcaklığının hissedilir derecede düştüğü Alanya’da hafta sonu yağışın etkisi altında kaldı. Merkezde bazı mahalleler ve yaylalar yağmurdan nasiplendi.

Alanya yağmura teslim oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan uyarıların ardından Alanya’da yağmur aralıklarla etkisini gösterdi. Cumartesi gecesi sağanak yağmurun etkisini gösterdiği Alanya’da herhangi bir sorun yaşanmadı.
BARAJA DA KATKI SAĞLADI
Yağmur sahil şeridinin yanısıra yaylalarda da etkisini gösterdi. Özellikle zeytin üreticinin, zeytindeki yağ oranın artması için büyük umutla beklediği yağmur aynı zamanda doluluk oranı konusunda riskli seviyeye doğru giden Dim Barajı'na da katkı sağladı.
SALI GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK
Haftasonu metrekareye yaklaşık 20 yağışın düştüğü Alanya’da ortalama sıcaklık ise mevsim normallerinde seyrediyor. Salı gününe kadar aralıklı olarak yağışın devam edeceği ilçede rüzgar ise yağış anında orta şiddete seyredecek.
SÜRÜCÜLER SİSE DİKKAT
Yağış nedeniyle özellikle Taşatan, Kuşyuvası güzergahında yoğun sisin sürücüler açısından risk oluşturması nedeniyle, yola çıkacakların tedbirli olması uyarısı yapıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107