banner129

Alanya’da aktarmasız taşıma dönemi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdaki sorunların yerinde tespiti ve çözümü için UKOME Alt Komisyonu toplantılarını sürdürüyor. Komisyon Mahmutlar ve Kargıcak hatlarının merkezde ki otobüs hatlarına dahil edilmesi planlanıyor. Yeni düzenleme göre Yat limanında dinen yolcu Kargıcak’ta otobüsten inebilecek.

Alanya’da aktarmasız taşıma dönemi

Özgür YILMAZ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Muhittin Böcek'in talimatıyla sorunların tespiti, planlanması ve çözümü için yerinde çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda Alanya'nın ulaşım konularının ele alındığı ikinci toplantı yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplu taşıma hat ve güzergâh alt komisyonu Alanya Kestel hizmet binasında, Mahmutlar ve Kargıcak hatlarına hizmet veren toplu taşıma araçlarının da merkezde hizmet veren halk otobüslerine dahil edilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nin Kestel Mahallesi'ndeki kampüsüne öğrencilerin daha rahat gidip gelebilmeleri için alınacak tedbirler ve seferler geçen hafta tapılan toplantıda ele alınırken komisyonlarda hazırlanan raporlar daha UKOME Genel Kurulu'na sunulacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya Belediyesi, emniyet müdürlüğü, jandarma komutanlığı ve minibüsçüler odasının yer aldığı komisyonda alınan kararların 19 Kasım’da genel kurulda geçmesi bekleniyor. Karara göre halk otobüsleri Yat Limanı ve Dinek’ten çıkış yaparak Kargıcak’a kadar aktarmasız yolcu taşıyacak. Mevcut durumda 8 minibüsün taşıma yaptığı Kargıcak hattında ki araçlar 70 kişilik halk otobüsleri ile değiştirilecek. Mahmutlar’da ise 16 adet büyük yolcu otobüsüne ilave olarak 2 adet küçük otobüste 70’er yolcu kapasiteli araçla değiştirilecek.

Yapılacak değişiklikle birlikte üniversite hattında yaşanan sorunda ilave seferlerle giderilecek. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ALKÜ’de yaptığı akademik yıl açılış toplantısında üniversitedeki ulaşım sorunun çözülmesi konusunda hem Alanya Belediyesi hem de Antalya Büyükşehir Belediyesi ile görüşme yaptığını dile getirmişti.

banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayriye Atalay
Hayriye Atalay - 1 yıl Önce

Keşke Okurcardan çıkan otobüs Kargıcağa kadar gitse en azından 1 numara belirli saatlerde gitse inşAllah kuruldan geçer de bunada şükür deriz

SIRADAKİ HABER

banner107