banner129

Alanya'da çevrecilerden iklim grevi

Thunberg’in öncülüğünü yaptığı farkındalık çağrısına Alanya’dan da destek geldi. 

Alanya'da çevrecilerden iklim grevi

-Özgür YILMAZ
2019 BM İklim Zirvesi'ne yaptığı açıklamalarla damga vuran Greta Thunberg, Türkiye'nin de gündemine oturdu. Sosyal medyada kısa sürede paylaşımlara konu olan Greta Thunberg’in öncülüğünü yaptığı farkındalık çağrısına Alanya’dan da destek geldi. “İklim Acil” tşörtü giyerek Hükümet meydanına gelen aktivist Gülbahar Akça’ya çevreciler destek verdi. 
'GEZEGEN YOK OLACAK'
Akça, kendisine destek verenler birlikte yaptığı açıklamada, “Gezegenin geleceği tehlike altınd.a Bilim insanları bilimsel verilere dayanarak bu acı gerçeği gözler önüne seriyor. Gezegen yoksa gelecekte yok” dedi.
'GEZENE SAHİP ÇIKALIM'
Gezegende gerçekler böyleyken karar alıcıların ve fosil yakıt zenginlerinin üzerimize attıkları pembe battaniye altında daha ne kadar duracağız diye haykıran Akça, “Üzerimizde ki örtüyü sıyırıp gezene ve gelece sahip çıkmanın tam zamanı” diyerek İsveçli çocuk aktivistin mücadelesine dikkat çekti.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 17:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pervin Avsar
Pervin Avsar - 2 yıl Önce

Turkiye'de yeni yeni uyanan iklim grevi icin Alanya'dan boyle bir destek gormek cok guzel ve umut verici. Eneği geçenlerin ellerine sağlık

Gülümser
Gülümser - 2 yıl Önce

Bill mckibben'in dediği gibi; iyi gelişmiş toptoplumlarda çocuklar haklı bir talepte bulunduklarında yetişkinler onları onaylarlar. Çocukların sesine ses veren arkadaşlara selam!..

SIRADAKİ HABER

banner107