banner84

Alanya’da festival coşkusu

19. Alanya Uluslararası Alanya Turizm ve Sanat Festivali Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen kortej yürüyüşü ve yörük göçüyle başladı. Rus yılı olan ve Osmanlı temalı festival 15-17 haziran tarihleri boyunca çeşitli etkinlikler ve sevilen sanatçıların konserleriyle devam edecek.

Alanya’da festival coşkusu

Figen YAYLA
Rıhtım Caddesinde son bulan kortej yürüyüşünün ardından konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel festivalin çıtasının her geçen gün yükseldiğini festivali artan coşku ve heyecanla gerçekleştirdikleri söyledi. 
"FESTİVALİMİZ BİRLİK BERABERLİK DAYANIŞMA KAYNAŞMA HUZUR VE BARIŞIN SIMGESİ OLMUŞTUR "
Başkan Yücel "19. yılını kutlayan Festivalimiz, birçok medeniyetin izlerini taşıyan, kültürlerin ortak buluşma noktası olan, yerlisiyle yabancısıyla farklı dilden ve farklı dinden insanların huzur ve barış içinde yaşadığı Alanya’mız ile özdeşleşmiştir. Turizm ve Sanat Festivalimiz, birlik ve beraberliğin, dayanışma ve kaynaşmanın, huzurun ve barışın simgesi olmuştur" dedi. 
DOLU DOLU 3 GÜN YAŞANACAK 
Başkan Yücel "Kapsamlı etkinlikleri ve katılım yoğunluğu ile bölgenin en büyük sanat festivali olan ve Alanya’mızın tanıtımına önemli katkılar sağlayan Uluslararası Turizm ve Sanat Festivalimizle, kentimizde yaşayan insanlarımızın ve misafirlerimizin dolu dolu üç gün yaşayacaklarına inanıyorum" dedi. 
OSMANLI KÜLTÜRÜ HER YÖNÜYLE TANITILACAK 
Festivalde , Osmanlı ve Selçuklu Medeniyetine ev sahipliği yapan Alanya'nın tarihi ve kültürel değerlerini gün yüzüne çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Yücel "Antalya Olgunlaşma Enstitüsü’nün “Osmanlı’dan Esintiler” defilesi, Türk- İslam Sanatı Sergileri ve çeşitli etkinliklerle “Osmanlı” kültürünü her yönüyle tanıtacağız" dedi. 
19. ALANYA ULUSLARARASI TURİZM VE SANAT FESTİVALİ ALANYA’NIN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİ 
Konuşmasının devamında 19.Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat festivalinin Alanya’nın dünyaya açılan penceresi olduğunu vurgulayan Yücel "Festivalimiz, birçok kardeş şehirlerimizden gelen heyetlerin katılımıyla, hem şehrimizin adını tüm dünyada duyurmakta, hem de kardeş şehirlerimizle aramızdaki dostluk ve işbirliğini güçlendirmektedir" dedi. 
2019 YILI TÜRKIYE- RUSYA KÜLTÜR TURİZM YILI
Başkan Yücel 2019 yılının, Türkiye-Rusya arasında Kültür ve Turizm Yılı ilan edilmesi dolayısıyla festival süresince Rusya’dan gelen kardeş şehir heyetleri Lifos bölgesinde kendileri için hazırlanan özel alanda kültürlerini tanıtan çeşitli gösteri ve etkinlikler yapacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107