banner84

Alanya'da icra artık tek çatı altında

Alanya Adliye İcra Müdürlüğü bürosu yenilenerek, törenle hizmete açıldı. Vatandaşların daha hızlı ve etkin bir şekilde hizmetlerden faydalanması için de personel sayısı arttırıldı

Alanya'da icra artık tek çatı altında

Alanya Adliyesi İcra Müdürlüğü bürosu bugün Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Adalet Bakanlığı İcra İşleri Daire Başkanı Alim Polat, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, ALKÜ Rektör Ahmet Pınarbaşı, Alanya Baro Temsilcisi Avukat İbrahim Ertuş, hakimler, savcılar ve çalışanların katılımı ile açıldı. Tek çatı altında toplanan İcra Müdürlüğü'nde arttırılan personel sayısı ile birlikte vatandaşların daha hızlı etkin bir şekilde icra hizmetlerinden faydalanması hedefleniyor.

'KALİTE STANDARTLARINA UYGUN HİZMET VERİLECEK'

Açılışta konuşan Emre, "Yeni icra dairesi modelinde, birden fazla icra dairesi tek icra dairesi çatısı altında toplanarak, hizmetlerin uzmanlaşmış alt birimler eliyle yürütülmesi amaçlanmaktadır. Bu itibarla yapmış olduğumuz açılış yeni bir icra dairesinin açılışı olmayıp,  mevcut icra dairelerinin kapatılarak tek çatı altında toplanmasıdır. Özel hukuk alanında İcra Daireleri devletimizin Cebr-i İcra organı olup, bu organın etkinliğinin ve verimliliğin artırılması ve uzmanlaşmış bir kadronun oluşturulması amacıyla bu proje hayata geçirilmektedir. Bu proje kapsamında günümüz teknolojilerinden de yararlanarak İcra Müdürlüğündeki zaman ve maliyet avantajları ile kalite standartlarına uygun olarak hizmet verilmesi hedeflenmektedir. Alanya İcra Dairesinde toplam 1 icra müdürü, 13 icra müdür yardımcısı ve 22 icra memuru görev yapmaktadır. Pilot İcra Müdürlüğümüzün vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını Cenab-ı Mevladan niyaz ederim" dedi.

'DAHA HIZLI HİZMET ALINACAK'

Polat ise, "Avrupa Birliği Eşleştirme Projesi kapsamında ortaklaşa başlattığımz bu proje 2013 yılında başlamıştır. Bu projelerin anlamı tek çatı altında toplanmasıdır. Bu projeyle uzman kadroyla kaliteli oluşu Alanya 54'üncü mahallemiz olmuştur. 53'üncü mahalle çok süratli bir şekilde avukatların yardımıyla sonuca ulaşmıştır. Alanya bu sisteme kavuştuktan sonra çok daha hızlı hizmet verecektir. Benim Alanya'da 2012-2014 yılında çok güzel anılarım oldu. Yeni icra binamız hepimize hayırlı olsun" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107