banner84

Alanya’da Kabotaj Bayramı hazırlıkları tamam

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Alanya'da çeşitli renkli gösterilerle kutlanacak. Etkinlikler bugün İskele Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayacak.

Alanya’da Kabotaj Bayramı hazırlıkları tamam

-Asiye ELİAÇIK
Alanya Liman Başkanlığı'nın organize ettiği 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi'nin destekleriyle 1 Temmuz'da kutlanacak. Kabotaj bayramında yağlı direk gibi çeşitli yarışmalar olacak. Bugün saat 18.00'de İskele Meydanı'nda protokolün katılımı ile program başlayacak. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından kutlamalarda bayramın meşhur yarışması yağlı direk, tekne yarışı, yüzme yarışı, deniz dibinde altın bulma gibi çeşitli yarışmalar yapılacak. Alanya Postası'na etkinliklerle ilgili bilgi veren Alanya Liman Başkanı Mehmet Sayhan, 28 Haziran Cuma günü kimsesiz çocukları denizaltı ile gezdirdiklerini, 29 Haziran Cumartesi ise Alanya Huzurevi sakinlerini Kabotaj Bayramı kapsamında tekne turuna çıkardıklarını aktardı. 
"ÜCRETSİZ TEKNE TURU YAPILACAK"
Sayhan, "Bu sene etkinliklerde özellikle 7-11 yaş arası çocuklarımızın yüzme yarışlarına ağırlık verdik. Onlara hem yüzme hem Kabotaj Bayramı'nı ile ilgili farkındalık yaratmak için. 80-100 kadar çocuğumuz yarışlara katılacak. Yarışların sonunda hepsine, tişört, madalya, saat gibi hediyelerimiz olacak. Ayrıca etkinlikler çerçevesinde düzenlenen yarışlarda dereceye girenlere, çeyrek ve tam altın, Kıbrıs feribotu gidiş dönüş bileti, saat, bisiklet gibi ödüller vereceğiz. Gösterilerin ardından halka ücretsiz tekne turumuz olacak. Tekne turu sırasında da havai fişek gösterisi yapılacak. Etkinliklerimize tüm Alanya halkını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107