banner129

Alanya'da kasım ayında sörf keyfi

Alanya’da bir grup sörfçü, havaların serinlemesiyle artan dalga seviyesini fırsat bilerek sörf keyfi yaptı.

Alanya'da kasım ayında sörf keyfi

Engin ANAK

Alanya Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü’nden alınan verilere göre hava sıcaklığının 20 derece, deniz suyu sıcaklığının 19 derece ölçüldüğü ve dalga boyunun 2 metreyi bulduğu ilçede, bir grup sörfçü merkezde bulunan Galip Dere Plajı'nda sörf yaptı. Dalgalara kendilerini bırakan sörfçüler dalgalarda adeta şov yaptı.

“ALANYA SÖRF İÇİN ÇOK UYGUN”

Sörf yapanlardan Selman Dalgıç 4 yıldır sörf yaptığını belirterek, “ Havalar yavaş yavaş soğuyor. Akdeniz'de fırtınalar çıkmaya başladı. Fırtınalar insanlar için biraz korkutucu olsa da biz eğlence olarak görüyoruz. Biz bu sporla daha çok eğleniyoruz. Hava sıcaklığı iyi, hatta su sıcaklığı daha yüksek. Alanya bu anlamda sörf için çok uygun durumda ve biz de dalgaların ve denizin tadını çıkarıyoruz." dedi.

'ÇEVREMDEKİ İNSANLARA DA ÖNERDİM'

Ukraynalı tatilci Mykola Shymko sörf için Alanya’ya geldiğini söyledi. Shymko, “Geçen yıl tatile geldiğimde arkadaşlarımdan sörf yapıldığını öğrendim. Alanya Sörf Grubu üyeleriyle bağlantıya geçtim ve sörf tahtası edinerek sörf yapmaya başladım. Ukrayna'daki sörf federasyonuna burayı önerdim. Çünkü buraya gelmek kolay ve daha uygun. Çevremdeki insanlara de önerdim" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 15:18
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107