banner84

Alanya’da Mola Kavşağı’na düzenleme

Antalya Büyükşehir Belediyesi, özellikle akşam saatlerinde trafiğin adeta kilitlendiği Alanya’daki Mola Kavşağı’nda düzenleme yaptı. Düzenlemenin ardından kavşakta rahatlama sağlandı.

Alanya’da Mola Kavşağı’na düzenleme

Antalya Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ve Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Alanya’nın Şekerhane, Güllerpınarı ve Çarşı mahallelerinin kesişme noktasında bulunan Mola Kavşağı’ndaki sinyalizasyon ve yaya geçit yerlerinin yeniden düzenlenmesine ilişkin çalışmasını tamamladı. Standartlara uygun olmadığı için bölgede trafik sıkışıklığına neden olan sinyalizasyon ve yaya geçitleri standartlara uygun hale getirildi.

TRAFİKTE RAHATLAMA SAĞLANDI

Ekipler, önce yaya geçitlerini uygun hale getirdi. Alanya Belediyesi Fen İşleri ekipleri kaldırım düzenlemesini yaparken, Antalya Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri de trafik sinyalizasyon ışıklarını sökerek yeni yerine taşıdı. Böylece Alanya Belediyesi yönünden gelen araçlar, Atatürk Bulvarı’na daha rahat dönme imkânı buldu. Yeni düzenleme ile birlikte özellikle yaz aylarında ve akşam saatlerinde bölgede oluşan trafik sıkışıklığı giderilerek, hem yayalar hem de araçlar için rahatlama sağlandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 14:01
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107