Yerel seçim ile birlikte Alanya'da muhtarların büyük bir oranı değişti. Muhtarların değişimi ve seçimin bitmesiyle birlikte Alanya'da tüm gözler, Hasan Yüksel'in başkanlığını yaptığı Muhtarlar Derneği'ne çevrildi. Alanya'da 102 muhtar, 3 yıldan 3 yıla yapılan Muhtarlar Derneği Genel Kurulu'nun yapılması yönünde karar alınmaması tartışma yarattı. Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Yüksel'e çağrıda bulunan muhtarlar, "Dernek Genel Kurulu, 3 yıldan 3 yıla yapılıyor. Her seçim sonrası da Dernek Genel Kurulu yapılır ama bu dönem nedense ne kongre kararı alındı, ne de bu konuda bir adım atıldı. Seçim kararı alınmasını istememize rağmen Dernek Başkanı Hasan Yüksel de bu konuda çağrılara duyarsız kalıyor. Dernek Genel Kurulu yapılmayacak ve bu konuda kongre kararı alınmayacaksa bunu kamuoyuna açıkça ifade etmeli. Muhtarlar Derneği'ne üye kaydı başvurusu yapan muhtarların da üye olup, olmadığına ilişkin bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki günlerde Muhtarlar Derneği Genel Kurulu yapmazsa Alanya'da muhtarlar olarak toplanıp, ikinci bir dernek kurabiliriz. Çünkü 102 muhtardan 90'ı derneğin seçim yapmasını istiyor. Aksi taktirde ikinci dernek kurulması gündeme gelecektir" dediler. -Alkın BİRİCİK
Alanya'da muhtarlar ayaklandı
Alanyalı muhtarlar, Muhtarlar Derneği Genel Kurulu'nun yapılması için Dernek Yönetimi'nin bu konuda karar almasını istiyor
Trend Haberler
![Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-21-at-104423.jpeg)
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
![Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/thumbs-b-c-948210132b524fc7f821d4a980eb3c07-2.webp)
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
![Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/oto-yikama.jpg)
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
![Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/konut.jpg)
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
![Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-22-at-161709.jpeg)
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
![Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-gorsel-2024-07-21-saat-155124-01f9e324.jpg)
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor