banner129

Alanya’da Noel Pazarı’na yoğun ilgi

10’uncusu düzenlenen Alanya Uluslararası Noel Pazarı hafta sonu renkli görüntülere sahne oldu. İlçedeki yerli ve yabancıların yoğun ilgi gösterdiği Noel Pazarı'nda, birçok ülkenin kendilerine özgü ürünlerinin yer aldığı stantlar katılımcıları etkiledi

Alanya’da Noel Pazarı’na yoğun ilgi

Alanya Belediyesi'nin 2009 yılından bu yana sürdürdüğü Alanya Uluslararası Noel Pazarı, belediye binası arkasında bulunan alana kuruldu. Alanya’da yerleşik yaşayan 72 ülkeden 32 bin yabancının Noel kutlaması yaptığı alanda stantlar açıldı. Ülkelerin yöresel ürünlerinin sergilendiği ve satışa sunulduğu etkinliğe İngiltere, Ukrayna, Rusya, Polonya, Litvanya, Almanya, Finlandiya, Norveç, İsveç ve Filistin gibi ülkelerden gelen misafirler giydikleri renkli kıyafetlerle katıldı. Noel Pazarı, yabancı müzik ve halk oyunları gruplarının sahne aldığı etkinliklerle renklenirken alana kurulan metalden yapılma ışıklandırılmış 14 metrelik Noel ağacına ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Pazarda en çok ilgiyi ise Noel Baba kıyafeti giyen yabancılar çekti. Aynı zamanda katılımcılara yapay kar eşliğinde keyifli vakit geçirdi. 
'SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ'


Noel Pazarı'nın açılış konuşmasını yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Dostluğun ve kardeşliğin en güzel örneğinin sergilendiği bu pazarda tekrar buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Dünyanın sayılı turizm merkezlerinden biri olan Alanya’mız hepimizin bildiği gibi 82 milletten, 31.500  yerleşik ve 40 binin üzerinde mülk sahibi yabancıya ev sahipliği yapıyor. Birçok medeniyetin izlerini taşıyan Alanya’mızda atalarımızdan miras aldığımız Türk-İslam medeniyeti hoşgörüsünü, bizler de sonsuza kadar yaşatmayı hedefliyoruz.
'HER YIL SÜRDÜRECEĞİZ'
Belediye olarak, Alanya’da yaşayan her insana ırk, dil, din, renk ayrımı gözetmeden hizmet etmek bizim en önemli görevimizdir. Biz, Alanya’da yaşayan herkesin mutluluğu ve huzuru için çalışıyoruz. Bu amaçla eşit, adaletli ve şeffaf bir şekilde insanlarımıza hizmet ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.
Bugün bu meydanda düzenlediğimiz Noel Pazarı da, insana verdiğimiz değerin bir göstergesidir. Sahip olduğumuz dini ve kültürel zenginliğimizin bizlere sağladığı anlayış ve saygı çerçevesinde, tüm dünyaya örnek olacak birlik ve beraberliği bu meydanda yaşatıyoruz. Tüm geliri engelliler yararına kullanılan Noel Pazarı etkinliğimizi, bu yıl  daha geniş daha renkli bir şekilde sürdüreceğiz" dedi.


'HUZUR İÇERİSİNDE KUTLAMALAR YAPILIYOR'
Güzel bir havada 122 farklı ülke temsilcileriyle bir araya geldiklerini aktaran Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, Yabancılar Meclisi bünyesinde gerçekleştirilen etkinlikle farklı kültür, medeniyet ve dinlerin bir arada barış ve huzur içerisinde kutlama yaptıklarını söyledi.
'DÜNYADA ÖRNEK BİR ŞEHİR GÖSTERİLİYORSA O DA ALANYA’DIR'
Karaoğlu, “Amacımız hem Alanya’daki yerleşik yabancılarımızın Noel’ini kutlamak hem de engelli vatandaşlarımızın engelsiz bir şekilde hayat sürmelerine vesile olmak istiyoruz. Burada satılan ürünlerin tüm geliri Alanya’daki engelliler derneğine bağışlanıyor. Her türlü katkımız, bu engeli vatandaşlarımızı biraz da olsa mutlu ediyorsa bizi de mutlu ediyor. Dünyada örnek bir şehir gösteriliyorsa o da Alanya’dır. Çünkü bu insanlar huzur güven içerisinde sağlıklı bir şekilde Alanya’nın oksijenini teneffüs ediyorlar. Bu insanlar mutluysa buradan tüm dünyaya yayılıyor. Bunun için biz de bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
BİNLERCE KİŞİ ALANDA EĞLENDİ


Akşam saatlerinde ışıl ışıl görüntülerin sahne olduğu alanda, Zeliha Sunal'ın renkli karakteri ve şarkılarıyla ortam şenlendi. Noel'e özgü şarkıları söyleyen Sunal, katılımcılara keyifli bir akşam yaşanırken, alan tıklım tıklım dolup taştı. Alanı dolduran binlerce kişi, Noel'i kutlayarak şarkılara eşlik etti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 20:14
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107