banner84

Alanya’da ‘önce yaya’

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019’un “ Yaya Öncelikli Trafik Yılı “ ilan edilmesinin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi bugün Oba Mahallesinde Önce Yaya yazısı yazarak yaya çizgileri çekti.

Alanya’da ‘önce yaya’

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri Alanya’da başta okullar olmak üzere trafik ışıklarının bulunmadığı kavşaklarda “ Önce Yaya” görselleri çizmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde ekipler gelen talepler doğrultusunda Toslak, Emişbeleni ve Payallar’daki okulların önündeki yollarda çalışmalarını gerçekleştirdi. 
ÇALIŞMALAR OBA MAHALLESİNDE DEVAM ETTİ
Yaya öncelikli trafik için Antalya Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları bugün de devam etti. Ekipler Oba mahallesinde yaya geçidi bulunmayan ve yayaların çok sık kullandığı sahil yoluna önce yaya yazısı yazarak yaya çizgileri çekti. Karşılıklı otobüs duraklarının bulunduğu sahildeki çalışmalar sabah saatlerinde başladı.
İLK GEÇİŞ HAKKI YAYANIN
İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan genelgede, "Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti ve levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır" hükmü yer alıyor. 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107