banner129

Alanya’da otobüs şoföründen örnek davranış; yolcu fenalaşınca…

Alanya’da şehir içi taşıma yapan otobüsünde hamile bir yolcunun bayılması üzerine halk otobüsü şoförü yolcularla beraber hastaneye sürdü. O anlar ise otobüsün güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Alanya’da otobüs şoföründen örnek davranış; yolcu fenalaşınca…

Engin ANAK

Dün saat 12.40 sıralarında ilçenin Dinek Mevkii ile Kestel Mahallesi hattında çalışan Mehmet Emin Yıldırım, kullandığı 07 HDN 50 plakalı özel halk otobüsüne Hacet Mahallesi’nde hamile bir kadın yolcu bindi. Otobüsün orta kısmında ayakta yolculuk yapan kadının fenalaşarak otobüsten inmek istediğini söyledi. Otobüsten indiği sırada durumunun kötü olduğu gören yolcular, durumu şoför Yıldırım’a söyledi. Bunun üzerine Yıldırım beklemeden güzergahını değiştirerek içindeki yolcularla birlikte hamile kadını Alanya Alaaddin Keykubat Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Burada tedaviye alınan kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken o anlar ise otobüsteki güvenlik kamerasına yansıdı.

“ÖRNEK BİR DAVRANIŞ YAPTIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”

İlçede 4 yıldır otobüs şoförü olarak çalıştığını söyleyen Mehmet Emin Yıldırım, normal güzergahında ilerlerken otobüse aldığı kadının fenalaştığını belirterek,” Durakta bir yolcunun ineceği zaman otobüste bulunan bir kadın bayıldı. Tabi o anı gören yolcular biraz panikledi. Bizde hemen tereddüt etmeden yolculara söylersek ‘inecek olan varsa burada insin, yoksa hastaneye kadar durmayacağım’ dedim ve 20 dakikalık yolu 7 dakikaya indirerek bayılan kadını Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine yetiştirdim. Çok şükür örnek bir davranış yaptığımı düşünüyorum. Biz şoförler her zaman vatandaşlarımız için buradayız. Hanımefendi bayıldığında sap sarı geçmişti. Durumu şuan gayet iyiymiş. Kadının ailesi de teşekkürlerini iletti” dedi.

“HASSASİYETİ GÖSTERİRİZ”

Alanya Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Nuri Çevik de, Mehmet Emin Yıldırımı davranışından dolayı taktir ettiğini söyledi. Başkan Çelik,” Aslında bizim şoförlerimiz gerçekten duygusal insanlardır. Çok iyi hizmet yaptıklarını görüyoruz. Tabi bazı konularda bin de bir hataları da oluyor. Bu yapılan hataları yaptıkları güzel işlere karşılık vatandaşlarımızın da mazur görmesini istiyoruz. Konu sağlık olunca hiç bir şey bizim önümüzde engel teşkil etmez. Vatandaşımızı en kısa ve en iyi yoldan hastaneye ulaştırmak için gerekli hassasiyetini gösteririz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107