banner129

Alanya’da rezalet! Yollara kanlı sular aktı

Cikcilli Mahallesi 318 sokakta rögardan kanlı su fışkırdı. Kan donduran manzara mahalle halkını isyan ettirdi. Kanlı suyun kokusu ise mide bulandırdı.

Alanya’da rezalet! Yollara kanlı sular aktı

Haber Merkezi

1 YILDIR YAŞANIYOR 
Cikcilli Mahallesi 318 sokakta yaşayanlar yaklaşık 1 yıldır aynı eziyeti çekiyor. Mahalle kadınlarının söylediğine göre, 15 günde bir rögardan kanlı su akıyor ve yolu kaplıyor. İnsanlar bu suyun üzerine basıp geçiyor, yayılan konu ise mide bulandırıyor. Vatandaşı isyan ettiren bu manzara son olarak öğle saatlerinde ortaya çıktı. Yaklaşık 5 saat kanlı su yola ve yağmur suyu giderine aktı. 
BİMER-CİMER BİLE ÇÖZEMEDİ 
Mahallenin kadınları ve çocuklarını sokağa döken olayın sık sık yaşanması ve çözüme kavuşturulmaması ise en büyük şikayet nedeni. Olayı BİMER ve CİMER’e kadar ilettiklerini, belediyelere sık sık başvuruda bulunduklarını söyleyen vatandaşlar ‘kalıcı çözüm üretilmiyor. Belediye yolu yıkıyor ama yine oluyor. Nedeni kaynağı bulunmuyor. Kalıcı çözüm üretilmiyor.’ diyerek isyan ettiler. 
 ALANYA’YA YAKIŞMIYOR 
Kanlı suyun, 318 sokağın hemen kuzeyinde bulunan mezhabadan geldiğini, tesisin atık suyunun rögara karıştığını söyleyen vatandaşlar ‘Mezbahaya baksınlar. Özellikle hafta sonları yaşanıyor bu durum. Bilinçli olarak suyun bu zamanlarda bırakıldığını düşünüyoruz. Şikayet edip bunu söyleyince adımız ‘Deli’ oluyor. Biz çözüm istiyoruz. Bu görüntüler Alanya’ya yakışmıyor.’ dediler.
SOKAK DETERJANLA YIKANDI 
Alanya Postası Gazetesi’nin ihbarı ile olaya önce ASAT, ardından Belediye Temizlik İşleri  Ekipleri Müdahale etti. ASAT rögarları açtı, temizlik işleri ekipleri ise yolu deterjanlı su ile yıkadı. Mahalle halkı biraz olsun rahat nefes aldı ancak, olayın yeniden yaşanmaması için kalıcı çözüm istendi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 19:41
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107